Kulatý stůl

Kulatý stůl: Domácí násilí
Domácí násilí
Podle šetření Institutu STEM dochází k násilí v každé čtvrté rodině. Co přesně domácí násilí je? Jak se mu bránit? A jak pomoci těm, kterým se děje? Sledujte naši interaktivní besedu.

Rodina je místem bezpečí, může se ale stát i prostorem pro agresi a násilí, které se stupňují. Proč a jak k tomu dochází? Kde hledat v případě domácího násilí pomoc? I na Vaše otázky k tomuto nebezpečnému fenoménu odpoví PhDr. Lucie Paprsteinová, vedoucí Intervenčního centra Bílého kruhu bezpečí v Ostravě, ThLic. Martina Vintrová, soudkyně Diecézního soudu v Plzni, a psycholog Mgr. Drahomír Ševčík.

Kulatý stůl

U Kulatého stolu otevíráme témata, která rezonují - etická, společenská,
teologická, historická či psychologická. A to vždy s několika hosty s
přehledem i nadhledem.

Komentáře

A kontaktovala jste třeba ten Bílý kruh bezpečí? 

„Nejhorším hříchem vůči našemu bližnímu není nenávist, ale lhostejnost.“ (G.B.Shaw). Ráda bych chtěla předat (třeba jen na vteřinku) všem lékařům, lidem, kteří mi naznačují, že já jsem ten blázen a citlivka a on je fajn chlapík, tu obrovskou bolest a dezorientaci... Psychické domácí násilí mi obrátilo život vzhůru nohama. S úbytkem životní energie narůstala i neschopnost odporu či obrany... Když  jsem konečně našla sílu odejít, tak jsem neustále vystavována poukazování na to, že chodím k psychiatrovi.Lidé mi říkají, že jsem přecitlivlá, hysterka, atd... Lékaři (kvůli psychickému stavu jsem zhuba 10 kg za 8 dní, mám dvojité vidění a hlavně mám obrovský strach) se mnou jednají arogantně a odkazují mě na psychiatry... Víte, je hezké, že jsou pořady jako je tento, ale z mé zkušenosti vím, že jenom volám o pomoc, pořád a pořád dokola a odpovědí je "Neber to tak vážně, nejsi přecitlivělá?...Vždyť ti pořídil byt...".