Cesta k andělům

Marie Rottrová - zpěvačka

V pražském studiu televize NOE byla hostem v talkshow moderátora a režiséra Otakára Schmidta CESTA K ANDĚLŮM známá ostravská zpěvačka Marie Rottrová, o které natočili před časem Otakáro Schmidt a Jana Studničková portrét v cyklu televize NOE - Léta letí k andělům. Marie Rottrová pochází z hudebnické rodiny, otec byl varhaník v kostele a matka zpěvačka a proto se od mládí učila hrát na klavír. Po maturitě na bohumínském gymnáziu (stejně jako později její synové) pracovala jako úřednice. V roce 1960 se, ještě jako úřednice ostravské pobočky Československé státní spořitelny, zúčastnila ostravské hudební soutěže, která hledala mladé talenty a kterou doprovázel orchestr Gustava Broma. Na podkladě této soutěže dostala pozvánku do Československé televize, kde vystoupila poprvé s písničkou Jana Hammera a Jaromíra Hořce Rozmarné stvoření. Spolu s koncertními šňůrami se dostavilo i časté vystupování v Československé televizi, kde jí (zejména v ostravském televizním studiu) dávali hodně času i prostoru. Kromě slovenského muzikálového filmu Neberte nám princeznú se stal velmi úspěšným a populárním především televizní pořad Divadélko pod věží, který měl 22 dílů a kam si Marie Rottrová zvala velmi atraktivní hosty.

Povídání se ve studiu NOE neslo v příjemné atmosféře a týkalo se nejen zpěvaččina začátečního soulového období a celé její kariéry a také důležitých hudebních partnerů, ale také její domácnosti a samozřejmě v neposlední řadě její víry a katolictví, které jí spojuje s dalšími známými zpěvačkami, které křesťanská víra provázela celou jejich kariérou a které byly natočené pro televizi NOE v cyklu Léta letí k andělů a následně pozvány do studia na talkshow Cesta k andělům: Naďa Urbánková, Miluška Voborníková, Jitka Molavcová, Hana Ulrychová, Marta Kubišová a další.

Snad jen dodat, že Marie Rottrová, charismatická a vždy s úsměvem dobře naladěná slavná zpěvačka zažívá od roku 2001 svůj velký comeback. Po vydání alba Podívej , za které dostala platinovou desku, je opět velmi žádanou zpěvačkou, o čemž svědčí velká prodejnost jejich alb a stále vyprodaná vystoupení v Česku i na Slovensku. A v roce 2010 vydává výběr hitů, které ji napsala Jiřina Fikejzová s názvem Osud mi Tě přál a také získala zlatou desku za album Stopy, kterého se prodalo více než 8 000 kusů. V dubnu 2011 vychází na 3 CD dosud největší výběr hitů za celou kariéru Marie Rottrové. Koplet nese název Zlatá kolekce a byl vydán v luxusní digipackové edici, kterou kromě ní vlastní už jen Karel Gott.

Cyklus: Cesta k andělům

Talkshow moderátora a režiséra Otakára Schmidta a střihačky a režisérky Jany Studničkové - Cesta k andělům (2x měsíčně) v televizi NOE má premiéru vždy druhou sobotu v měsíci ve 20.00. Tak jako se vynořujeme z moře nevědomí na hladinu, ze spánku do reality, snad vzkříšeni se po smrti vynoříme v nebi. Cestu do televizního nebe ve studiu si dláždíme bohulibými knihami. Diskusním pořadem s hostem, chtějí tvůrci tuto mlhovinu trochu rozptýlit a na leccos si v „nebeském“ studiu s pomocí andělů posvítit. Studio krášlí skleněné Pražské Jezulátko, jehož originál byl součástí filmu Pražské Jezulátko výše uvedených filmařů a který dostal v roce 2012 Svatý Otec papež Benedikt XVI. od kardinála Dominika Duky. Nebbia znamená v italštině mlha, tedy tak si ve střední Evropě představujeme nebe? Neboť ze slova nebbia je odvozené české nebe (latinské nebula – mlha, pára, mrak, kouř. Nebulósus – zamlžený, zamračený. Nubesque – mrak). Ale nebe je v latině caelum od čehož snad odvozujeme česky čelo, vypuklina našeho těla na tělě nahoře. Pater noster, qui es in caelis. Otče náš jenž jsi na nebesích. Amen. Caelum, coelum – nebe, nebesa, obloha. Caelus – nebe (Caeli).