Adopce nablízko

Adopce nablízko: V první linii
V první linii
Pořad se věnuje salesiánskému misijnímu dobrovolnictví, které budete moct zažít takříkajíc na vlastní kůži.

P. Libor Všetula si pozval do studia dobrovolníky, kteří byli vyslání k salesiánskému misijnímu působení. Bude si povídat s Pavlem Marčíkem, koordinátorem vzdělávacího programu pro misijní dobrovolníky Cagliero.

Do studia přijedou také mladé dobrovolnice: Klára Sobotková – právě vyslaná dobrovolnice, zubařka, jede do R.D. Kongo (Lubumbashi); Renata Szpyrcová – právě vyslaná dobrovolnice, sociální pracovnice, jede do Tanzanie, Markéta Vagenknechtová – právě vyslaná dobrovolnice, architektka, jede do Indie (Hospet) a Jorge Fernandes – právě vyslaný dobrovolník původem z Portugalska, jede do Angoly (Luanda).

Adopce nablízko

Čeští salesiáni už mnoho let vysílají mladé dobrovolníky do nejchudších částí světa, aby přímo na místě mohli pomáhat tamním obyvatelům a poznávali jejich způsob života. tam žili a pomáhali. Tito mladí lidé během své misijní služby zažívají situace, které jim doslova mění život.

Do živě vysílaného pořadu budou přicházet ti, kteří se už ze svého dobrovolického pobytu vrátili, a podělí se o své zkušenosti a zážitky. Pozvou vás tak do míst, kde strávili několik měsíců svého života. Jejich vyprávění může být pro mnohé z nás inspirující.

Co vede mladého člověka k tomu, aby věnoval rok svého života a odjel pomáhat do neznámé země? V čem se liší projekt adopce nablízko od adopce na dálku? Jak vypadají salesiánské misie zblízka a jak je možné se na tuto službu připravit?

Dozvíte se v měsíčníku, který vás díky mnohým zajímavým hostům přivede do míst, o kterých si většina z nás může jen přečíst. Jeho průvodcem je P. Libor Všetula SBD.