ARTBITR

ARTBITR: s Miroslavem Hromádkou
70. díl
s Miroslavem Hromádkou
Kulturní magazín, který přináší mozaiku tipů z artového světa. Tentokrát se ohlédneme za premiérou skladby Requiem.

Operní pěvec a hudební skladatel Miroslav Hromádka se narodil v roce 1970 ve Vizovicích. Vystudoval sólový zpěv na brněnské konzervatoři. Vystupoval v Národním divadle Brno, v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě i na Pražském jaru. V současnosti působí jako sbormistr i hudební skladatel. V tomto dílu si představíme světovou premiéru jeho skladby Requiem.

ARTBITR - Kulturní magazín

Vítáme vás v novém kulturním
magazínu Artbitr.

Proč právě tento název, ptáte se? Gaius Petronius Arbiter nebo též zkráceně Arbitr známý i z románu Quo vadis, byl zřejmě prvním kritikem umění, co lidstvo zná. Přestože žil před dvěma tisíci lety, jeho jméno je stále symbolem kritika „ve věcích vkusu“. Tvůrci pořadu Na koberečku si proto z úcty k této velké postavě přisvojili jeho přízvisko, a tak se od roku 2015 bude náš Kulturní magazín
(v poněkud novém hávu) nazývat ARTBITR. Stačilo si jen pohrát si se starověkým jménem Arbitr, přesmyčkou připojit slovo Art - tedy zkratkou našeho věku pro umění všeho druhu - a nový název byl na světě.

Přejeme Vám, ať v něm naleznete mnoho inspirace k četbě, k výtvarnému umění, filmu i k mnoha odvětvím, kultury, jež můžeme sdílet. V dobách Gaia Petronia byla hitem římská mozaika. Soubor malých barevných kamínků, který se stal symbolem kultury. A tak i dnes, v multimediálním věku třetího tisíciletí, kdy se kultura neomezuje pouze na divadlo a knihy, a tak i dnes přijměte pořad Artbitr jako průvodce světem mnohačetného umění a kutury.

Snad vás povede dobře… :-)