ARTBITR - Kulturní magazín

ARTBITR - Kulturní magazín: ohlédnutí za filmovým festivalem v Karlových Varech
37. díl
ohlédnutí za filmovým festivalem v Karlových Varech
Kulturní magazín, který přináší mozaiku tipů z artového světa.

Tentokrát si v Artbitru představíme nadějné filmaře, jejichž krátké filmy byly v rámci 51. MFF Karlovy Vary vybrány do sekce První podání. Tato sekce představuje mladé režiséry, kteří po studiích na evropských filmových školách stojí na prahu své umělecké kariéry.V knižním tipu pak doporučíme publikaci Lenochova cesta k úspěchu.

ARTBITR - Kulturní magazín

Vítáme vás v novém kulturním
magazínu Artbitr.

Proč právě tento název, ptáte se? Gaius Petronius Arbiter nebo též zkráceně Arbitr známý i z románu Quo vadis, byl zřejmě prvním kritikem umění, co lidstvo zná. Přestože žil před dvěma tisíci lety, jeho jméno je stále symbolem kritika „ve věcích vkusu“. Tvůrci pořadu Na koberečku si proto z úcty k této velké postavě přisvojili jeho přízvisko, a tak se od roku 2015 bude náš Kulturní magazín
(v poněkud novém hávu) nazývat ARTBITR. Stačilo si jen pohrát si se starověkým jménem Arbitr, přesmyčkou připojit slovo Art - tedy zkratkou našeho věku pro umění všeho druhu - a nový název byl na světě.

Přejeme Vám, ať v něm naleznete mnoho inspirace k četbě, k výtvarnému umění, filmu i k mnoha odvětvím, kultury, jež můžeme sdílet. V dobách Gaia Petronia byla hitem římská mozaika. Soubor malých barevných kamínků, který se stal symbolem kultury. A tak i dnes, v multimediálním věku třetího tisíciletí, kdy se kultura neomezuje pouze na divadlo a knihy, a tak i dnes přijměte pořad Artbitr jako průvodce světem mnohačetného umění a kutury.

Snad vás povede dobře… :-)