ARTBITR - Kulturní magazín

ARTBITR - Kulturní magazín: s Robertem Fulghumem
25. díl
s Robertem Fulghumem
Letos poprvé se v rámci Colours of Ostrava konalo diskusní fórum Meltingpot, kam mimo jiné zavítal i slavný Robert Fulghum.

Robert Lee Fulghum* 4. června 1937, je americký spisovatel, bývalý pastor, filosof, učitel, zpěvák a malíř, který si popularitu získal především svými knížečkami s drobnými úvahami. Nejznámější z jeho statí je Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce.

S autorem jsme přinesli rozhovor již dvakrát v pořadu Na koberečku. Nyní - potřetí - v pořadu Artbitr.

V knižním tipu si pak představíme autorovu horkou novinku Poprask v sýrové uličce.

ARTBITR - Kulturní magazín

Vítáme vás v novém kulturním
magazínu Artbitr.

Proč právě tento název, ptáte se? Gaius Petronius Arbiter nebo též zkráceně Arbitr známý i z románu Quo vadis, byl zřejmě prvním kritikem umění, co lidstvo zná. Přestože žil před dvěma tisíci lety, jeho jméno je stále symbolem kritika „ve věcích vkusu“. Tvůrci pořadu Na koberečku si proto z úcty k této velké postavě přisvojili jeho přízvisko, a tak se od roku 2015 bude náš Kulturní magazín
(v poněkud novém hávu) nazývat ARTBITR. Stačilo si jen pohrát si se starověkým jménem Arbitr, přesmyčkou připojit slovo Art - tedy zkratkou našeho věku pro umění všeho druhu - a nový název byl na světě.

Přejeme Vám, ať v něm naleznete mnoho inspirace k četbě, k výtvarnému umění, filmu i k mnoha odvětvím, kultury, jež můžeme sdílet. V dobách Gaia Petronia byla hitem římská mozaika. Soubor malých barevných kamínků, který se stal symbolem kultury. A tak i dnes, v multimediálním věku třetího tisíciletí, kdy se kultura neomezuje pouze na divadlo a knihy, a tak i dnes přijměte pořad Artbitr jako průvodce světem mnohačetného umění a kutury.

Snad vás povede dobře… :-)