Bez hábitu

Bez hábitu: Řád karmelitánů
Řád karmelitánů
Další díl pořadu Bez hábitu nás seznámí s historií a současností Řádu karmelitánů.

Šeď města jsme vyměnili za malebnou krajinu Javořické vrchoviny. Přívětivým útočištěm se nám na několik hodin stal klášter v Kostelním Vydří, kde nás jeho obyvatelé srdečně přijali a ochotně se s námi sdíleli. Řád karmelitánů zde působí již sto let. Pokud chcete bratry a jejich řeholi poznat blíž, vydejte se s námi. Společně nahlédneme do života komunity vně i zevnitř, podíváme se pod pokličku Karmelitánského nakladatelství a přidáme i zajímavosti z historie.

Nezapomeňte s námi soutěžit. Tentokrát můžete vyhrát pobyt přímo v klášteře v Kostelním Vydří! Sledujte pořad pečlivě a odpovězte na otázku:

"Na jakém ovoci si pochutnávali mlsní karmelitáni při natáčení v klášterní zahradě v Kostelním Vydří?"

Pro vaše odpovědi můžete využít i elektronický formulář.

Pořadem provází sr. Marie Kučerová FMA, do studia přijali pozvání karmelitáni P. Gorazd Pavel Cetkovský, O.Carm., převor kláštera v Praze-Liboci, P. Jeroným Josef Ertelt, O.Carm., převor kláštera v Kostelním Vydří a P. Serafim Jan Smejkal, O.Carm., kněz v komunitě v Kostelním Vydří. Dále v pořadu vystupují P. Vojtěch Kodet, O.Carm., generální delegát Řádu karmelitánů v ČR a P. Jan Fatka, O.Carm., ředitel Karmelitánského nakladatelství.

Bez hábitu aneb Magazín o řádech, komunitách a hnutích

Magazín o řádech, komunitách a hnutích. Poznávejte spolu s televizí Noe komunity působící nejen v naší vlasti!
Každý měsíc odvysíláme "televizní vizitku" křesťanské komunity, hnutí či řádu. Jednotlivé církevní organizace samy představí své poslání a svou činnost.