Cesta k andělům

Cesta k andělům: Bohdan Heczko a Robert Mayer - minoritští bratři
49. díl
Bohdan Heczko a Robert Mayer - minoritští bratři
Otakáro Maria Schmidt a jeho talkshow – Cesta k andělům

Dnes již známý minorita Slezan, bratr Bohdan Heczko z minoritského kláštera v Brně si vzal do naší talkshow Cesta k andělům svého spolubratra a zároveň duchovního otce, kněze Roberta Mayera. Bohdan Heczko jako představitel sv. Františka z filmu Blázen z La Verny, hovořil spíše o natáčení filmu a jeho hlavních tématech, které v něm neměly tolik prostoru. Hovořili jsme tedy o svatém mučedníkovi dvacátého století z Polska Maxmiliánovi Maria Kolbem, který byl pro oba inspirací pro vstup do řádu a zároveň o jejich časopisu Immaculata, po kterém je mimochodem pojmenováno studio televize Noe. Dále jsme rozvíjeli eucharistický zázrak z Lanciana a světce, létajícího Kopertinského z Ósima. Robert mluvil o svém životním příběhu, kdy uvažoval o svatbě a rodině, ale dal přednost zasvěcenému životu. Tato těžká témata jsme odlehčovali s vtipem vlastním oběma bratrům i moderátorovi.

Cesta k andělům

Talkshow moderátora a režiséra Otakára Schmidta a střihačky a režisérky Jany Studničkové - Cesta k andělům (2x měsíčně) v televizi NOE má premiéru vždy druhou sobotu v měsíci ve 20.00.

Tak jako se vynořujeme z moře nevědomí na hladinu, ze spánku do reality, snad vzkříšeni se po smrti vynoříme v nebi. Cestu do televizního nebe ve studiu si dláždíme bohulibými knihami.

Diskusním pořadem s hostem, chtějí tvůrci tuto mlhovinu trochu rozptýlit a na leccos si v „nebeském“ studiu s pomocí andělů posvítit. Studio krášlí skleněné Pražské Jezulátko, jehož originál byl součástí filmu Pražské Jezulátko výše uvedených filmařů a který dostal v roce 2012 Svatý Otec papež Benedikt XVI. od kardinála Dominika Duky.

Nebbia znamená v italštině mlha, tedy tak si ve střední Evropě představujeme nebe? Neboť ze slova nebbia je odvozené české nebe (latinské nebula – mlha, pára, mrak, kouř. Nebulósus – zamlžený, zamračený. Nubesque – mrak). Ale nebe je v latině caelum od čehož snad odvozujeme česky čelo, vypuklina našeho těla na tělě nahoře. Pater noster, qui es in caelis. Otče náš jenž jsi na nebesích. Amen.

Caelum, coelum – nebe, nebesa, obloha. Caelus – nebe (Caeli).