Cesta k andělům

Cesta k andělům: Jan Špilar - trvalý jáhen a kadeřník
11. díl
Jan Špilar - trvalý jáhen a kadeřník
Talkshow Otakáro Maria Schmidta.

Úspěšný kadeřník a jáhen
Mgr.Jan Špilar se narodil v Pardubicích(1964), je ženatý(1987) a otec tří dětí, vyučil se kadeřníkem v Hradci Králové(1982), v Praze absolvoval Lidovou Konzervatoř Pantomimy (1983), maturoval v Brně (2003), Praktickou Teologii vystudoval na Jihočeské Univerzitě v Českých Budějovicích (2004), byl jmenován vyšetřujícím soudcem Diecézního soudu v Brně (2007). Při plném pracovním nasazení vystudoval s dovolením děkana fakulty, souběžně střední a vysokou školu, absolvoval duchovní formaci a po jedenácti letech příprav byl vysvěcen na trvalého jáhna pro brněnskou diecézi (2008). V devadesátých letech se učil barvit v Paříži a stříhat v Londýně. Je majitelem studia Střihoruký Edward (1993) a uměleckým ředitelem Edward Academy (2006) v Brně. Vede odborné semináře a přednáší na témata všech oborů, které vystudoval. Prezentuje nové kolekce Loreal a Haute Coiffure Francaise v tisku i na show. Je členem porot nejprestižnějších mezinárodních soutěží. Publikuje v odborných i módních časopisech. Učinkuje na domácích i zahraničních podiích.
Získal Zlatou medaili se safírem Haute Coiffure Francaise za šíření francouzké módy (2001). Je prezidentem (2007) a zakládajícím členem (2001) HCF v ČR a byl jejím prvním uměleckým ředitelem. Je historicky prvním a zatím jediným členem Síně slávy Czech and Slovak Hairdressingawards (2004) a doživotním čestným předsedou této soutěže. Je prvním Spolupracujícím kadeřníkem (1995) a Ambasadorem Loreal Professionnel (2001). Profesionální péče o klienty ve vlastním studiu, jáhenská služba při kostele sv. Petra a Pavla na Petrově, neustálé vzdělávání a především rodina, je pro něho stálou inspirací a radostí.
Motto: Obyčejný život prodchnutý Boží přítomností tj. Láskou.

Cesta k andělům

Talkshow moderátora a režiséra Otakára Schmidta a střihačky a režisérky Jany Studničkové - Cesta k andělům (2x měsíčně) v televizi NOE má premiéru vždy druhou sobotu v měsíci ve 20.00.

Tak jako se vynořujeme z moře nevědomí na hladinu, ze spánku do reality, snad vzkříšeni se po smrti vynoříme v nebi. Cestu do televizního nebe ve studiu si dláždíme bohulibými knihami.

Diskusním pořadem s hostem, chtějí tvůrci tuto mlhovinu trochu rozptýlit a na leccos si v „nebeském“ studiu s pomocí andělů posvítit. Studio krášlí skleněné Pražské Jezulátko, jehož originál byl součástí filmu Pražské Jezulátko výše uvedených filmařů a který dostal v roce 2012 Svatý Otec papež Benedikt XVI. od kardinála Dominika Duky.

Nebbia znamená v italštině mlha, tedy tak si ve střední Evropě představujeme nebe? Neboť ze slova nebbia je odvozené české nebe (latinské nebula – mlha, pára, mrak, kouř. Nebulósus – zamlžený, zamračený. Nubesque – mrak). Ale nebe je v latině caelum od čehož snad odvozujeme česky čelo, vypuklina našeho těla na tělě nahoře. Pater noster, qui es in caelis. Otče náš jenž jsi na nebesích. Amen.

Caelum, coelum – nebe, nebesa, obloha. Caelus – nebe (Caeli).