Cesta k andělům

Cesta k andělům: Jiří Karas - velvyslanec v Bělorusku
66. díl
Jiří Karas - velvyslanec v Bělorusku
Otakáro Maria Schmidt a jeho talkshow – Cesta k andělům

V talkshow Otakára Schmidta a Jany Studničkové na televizi NOE Cesta k andělům v televizi NOE tentokrát uvidíte Jiřího Karase – velvyslance v Bělorusku.

A diskutovala se následující témata:

Velvyslanec Jiří Karas nechal do Běloruska dovézt sošku Pražského Jezulátka, které ve více než 100 tisícovém davu bylo představeno a umístěno v minské katedrále.

Ochranný pláštík Pražského Jezulátka nad světem.

Ve městě Polock byla před rokem odkryta freska s vyobrazením sv.Václava, jediná v pravoslavném prostředí.

Návrat Panny Marie minské do erbu hlavního města Běloruska a křesťanská dychtivost běloruského národa. Bělorusko je země prosáklá mučednickou krví, na níž v současnosti vyrůstají v nebývalé míře kostely pravoslavné i katolické.

Jaké vlastnosti mají Bělorusové a jak se jim daří? Běloruská podobnost s Čechy a Moraváky.

Tradice výtvarných umělců v Bělorusku.

Velvyslanec Jiří Karas a jeho rodina byla velmi zkoušena komunisty. Jeho rodiče i bratr seděli dlouho v kriminále. Co zažíval student Jiří, když se náhle po zatčení rodičů a bratra ocitla ze dne na den na ulici? Jiřímu Karasovi umírala manželka a on se svými dětmi to statečně nesli. Co pro něj znamenala jeho manželka v době kariéry politika KDU-ČSL?

Jiří Karas je také jedním z kandidátů na presidenta ČR.

Cesta k andělům

Talkshow moderátora a režiséra Otakára Schmidta a střihačky a režisérky Jany Studničkové - Cesta k andělům (2x měsíčně) v televizi NOE má premiéru vždy druhou sobotu v měsíci ve 20.00.

Tak jako se vynořujeme z moře nevědomí na hladinu, ze spánku do reality, snad vzkříšeni se po smrti vynoříme v nebi. Cestu do televizního nebe ve studiu si dláždíme bohulibými knihami.

Diskusním pořadem s hostem, chtějí tvůrci tuto mlhovinu trochu rozptýlit a na leccos si v „nebeském“ studiu s pomocí andělů posvítit. Studio krášlí skleněné Pražské Jezulátko, jehož originál byl součástí filmu Pražské Jezulátko výše uvedených filmařů a který dostal v roce 2012 Svatý Otec papež Benedikt XVI. od kardinála Dominika Duky.

Nebbia znamená v italštině mlha, tedy tak si ve střední Evropě představujeme nebe? Neboť ze slova nebbia je odvozené české nebe (latinské nebula – mlha, pára, mrak, kouř. Nebulósus – zamlžený, zamračený. Nubesque – mrak). Ale nebe je v latině caelum od čehož snad odvozujeme česky čelo, vypuklina našeho těla na tělě nahoře. Pater noster, qui es in caelis. Otče náš jenž jsi na nebesích. Amen.

Caelum, coelum – nebe, nebesa, obloha. Caelus – nebe (Caeli).