Cesta k andělům

Cesta k andělům: Naďa Urbánková - zpěvačka (1. část)
1. díl
Naďa Urbánková - zpěvačka (1. část)
Milým hostem Otakáro Maria Schmidta je populární zpěvačka Naďa Urbánková.

Naďa Urbánková se proslavila jako zpěvačka v legendárním divadle Semafor ale také jako sólistka s hudební skupinou Coutry beat Jiřího Brabce spolupracovala s legendami naší kultury dvojcemi Jiří Suchý a Jiří Šlitr, Jiří Grossman a Miloslav Šimek.

Grossmanovu píseň Závidím, kterou otextoval těsně před svou smrtí zpívá naše zpěvačka ověnčená pěti slavíky od začátku 70. let denně. Naďa Urbánková je známá i jako herečka z filmu Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti, Na samotě u lesa a po třiceti letech v součastnosti Herbert v ringu.

Cesta k andělům

Talkshow moderátora a režiséra Otakára Schmidta a střihačky a režisérky Jany Studničkové - Cesta k andělům (2x měsíčně) v televizi NOE má premiéru vždy druhou sobotu v měsíci ve 20.00.

Tak jako se vynořujeme z moře nevědomí na hladinu, ze spánku do reality, snad vzkříšeni se po smrti vynoříme v nebi. Cestu do televizního nebe ve studiu si dláždíme bohulibými knihami.

Diskusním pořadem s hostem, chtějí tvůrci tuto mlhovinu trochu rozptýlit a na leccos si v „nebeském“ studiu s pomocí andělů posvítit. Studio krášlí skleněné Pražské Jezulátko, jehož originál byl součástí filmu Pražské Jezulátko výše uvedených filmařů a který dostal v roce 2012 Svatý Otec papež Benedikt XVI. od kardinála Dominika Duky.

Nebbia znamená v italštině mlha, tedy tak si ve střední Evropě představujeme nebe? Neboť ze slova nebbia je odvozené české nebe (latinské nebula – mlha, pára, mrak, kouř. Nebulósus – zamlžený, zamračený. Nubesque – mrak). Ale nebe je v latině caelum od čehož snad odvozujeme česky čelo, vypuklina našeho těla na tělě nahoře. Pater noster, qui es in caelis. Otče náš jenž jsi na nebesích. Amen.

Caelum, coelum – nebe, nebesa, obloha. Caelus – nebe (Caeli).