Hlubinami vesmíru s Mgr. Lenkou Soumarovou, pozorování pro veřejnost

Hlubinami vesmíru s Mgr. Lenkou Soumarovou, pozorování pro veřejnost:
Hostem je astronomka Štefánikovy hvězdárny v Praze na Petříně.

Setkávání pod hvězdami pokračuje v tomto díle s astronomkou Štefánikovy hvězdárny Mgr. Lenkou Soumarovou. Jak na Petříně v Praze pozorují a čím? Co připravují pro školy a jak se dá vzdělávat v astronomii pro každého zájemce?

Mnoho dalšího ze života pražské hvězdárny si nenechte ujít v pořadu Hlubinami vesmíru.

Hlubinami vesmíru

Tento publicistický seriálový pořad je zároveň pozvánkou ke sledování noční oblohy i vzdělávacím pořadem o vesmíru.

V roce 2007 TV Noe vysílala první cyklus, celkem 12 dílů, v kterém redaktor pořadu Jindřich Suchánek se svým hostem RNDr. Tomášem Gráfem, Ph.D., vedoucím Hvězdárny a planetária Johanna Palisy v Ostravě, postupně probírali souhvězdí, tělesa sluneční soustavy i nejznámější objekty hlubokého vesmíru a dotýkali se i některých základních zákonitostí astronomie. Podrobnosti lze nalézt na webu TV Noe pod jednotlivými díly. První díl byl odvysílán v únoru 2007 a poslední v lednu 2008.
Od roku 2008 vysílá TV Noe volné pokračování. Pořad je většinou zaměřen na současné dění ve vesmíru. Na obrazovkách defilují nejrůznější zajímavosti, události a objekty, na které je soustředěna aktuální pozornost astronomů. Redaktor pořadu Jindřich Suchánek si zve do každého dílu zajímavé hosty, jimiž jsou odborníci či nadšenci pro astronomii. Povídání je doprovázeno fotografiemi, videi a animacemi, které TV Noe laskavě poskytla NASA, ESA, ESO i jiné instituce anebo si je hosté sami připravili. Jednotlivé díly mají stopáž 35 - 60 min. Pořady se občas reprizují, podrobnosti o vysílání najdete pod notickou (odkazem) u jednotlivých dílů.
Pořady lze shlédnout v archivu TV Noe.