Jak potkávat svět

Jak potkávat svět: s P. Ladislavem Heryánem SDB
46. díl
s P. Ladislavem Heryánem SDB
V prvním prosincovém večeru přivítá Jiří Pavlica ve svém pořadu salesiána Láďu Heryána. Budou spolu hledat, jak potkávali svět, ale také jak svět potkával je.

P. Dr. Ing. Ladislavem Heryánem, Th.D

Narodil se v Petřvaldu u Nového Jičína 24. února 1960. Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Ostravě, od 17 let se účastnil tajného teologického studia. Od roku 1979 studoval stavební fakultu VUT v Brně a v létě 1981 se tajně stal salesiánem. Po absolvování vysoké školy a základní vojenské služby pracoval v brněnské panelárně a pokračoval ve studiu teologie. V srpnu roku 1987 emigroval do Říma s cílem dokončit studium teologie a vstoupit do misií v Africe. Po revoluci byl však řádovými představenými požádán, aby se po dostudování postgraduálního studia na Papežském biblickém institutu (Biblicum) vrátil do vlasti.

Po 10 letech v roce 1997 se vrátil působit do Českých Budějovic na Teologické fakultě Jihočeské university, kde přednášel Nový zákon a řečtinu. Vedl také studentskou komunitu a místní farnost v Suchém Vrbném.

Od září 2002 působí v Praze jako ředitel a kaplan salesiánské komunity v Kobylisích. V září 2009 obhájil disertační práci a stal se doktorem teologie. Přednáší na Vyšší odborné škole Jabok, Institutu ekumenických studií a Evangelické teologické fakultě UK. Bývá označován za pastora undergroundu, kázal při pohřbu Ivana Martina Jirouse v Kostelním Vydří 19. listopadu 2011 a vedl též rozloučení s Filipem Topolem 26. června 2013.

Jak potkávat svět

Pořad televize Noe se zajímavými, nejen hudebními hosty, které si zve
Jiří Pavlica. Pořad s vyprávěním a hudbou. Podle jednotlivých témat a
hostů se budou měnit i hudební nástroje.

Komentáře

Vaši reakci nechápu. Ledaže byste nikdy nezažil volání Toho, Který Je Vždy Větší. Asi jste taky neměl moc času opravdu číst Evangelium. Nebo jste prostě pořádně neposlouchal, co P. Heryán říká - ale to se lidem bohužel stává velice často.. 

S vysvětlováním emigrace je Heryán trapný. Prostě utekl a opustil naše věřící. Až bylo líp tak se vrátil.