Na pořadu rodina

Na pořadu rodina: Dítě školou povinné
3. díl
Dítě školou povinné
Pořad Televize Noe a Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě. Setkání dvou rodin - manželů Zajíčkových a Slobodových, kteří mezi sebou hovoří o rodinném životě, o tom, jaké je mít doma malého školáčka, či velkého.

Pod tímto názvem mohou diváci Televize Noe sledovat od května nový pořad Televize Noe a Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě. Je koncipován jako setkání dvou rodin, které mezi sebou hovoří o rodinném životě. Základním rysem pořadu je představovat rodinný život jako primární životní hodnotu. Bez rodinného života se společnost rozpadá a posouvá k chaosu, kde základní pozitivní skutečnosti přestávají mít prioritu a do popředí se dostávají tzv. liberální postoje k manželství, výchově, partnerství a k životu vůbec a tradiční rodina se odsouvá na vedlejší kolej.

Společně s moderátorem pořadu Janem Špilarem, který je kadeřníkem, jáhnem a auditorem církevního soudu v Brně v jedné osobě, navštívíme rodinu Zajíčkových z Ostravy. Budou si popovídat s jejich hosty, manžely Slobodovými z Českého Těšína a možná odpoví i na otázky, které trápí vás.

Můžete si vzájemně odpovědět na otázky k danému tématu:

Je příprava na školní rok a nákup pomůcek záležitostí vás obou, nebo jednoho z Vás? Jste s tím takto spokojeni?

Od jakého věku necháváte dítěti zodpovědnost za samostatnou přípravu do školy?

Do jaké míry a jakým způsobem získáváte informace o studijních výsledcích svého dospělého, či dospívajícího dítěte?

Na pořadu rodina

Pod tímto názvem mohou diváci sledovat pořad Televize Noe a Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě. Je koncipován jako setkání dvou rodin, které mezi sebou hovoří o rodinném životě. Jednou z rodin je rodina Zajíčkova, která si manželské páry k povídání zve a vede rozhovor na dané téma.

Základním rysem pořadu je představovat rodinný život jako primární životní hodnotu. Bez rodinného života se společnost rozpadá a posouvá k chaosu, kde základní pozitivní skutečnosti přestávají mít prioritu a do popředí se dostávají tzv. liberální postoje k manželství, výchově, partnerství a k životu vůbec a tradiční rodina se odsouvá na vedlejší kolej.

Diskuze párů probíhá společně s moderátorem pořadu Janem Špilarem, který je kadeřníkem, jáhnem a auditorem církevního soudu v Brně v jedné osobě.