Na pořadu rodina

Na pořadu rodina: Ve zdraví i v nemoci
17. díl
Ve zdraví i v nemoci
Manželé Zajíčkovi a Ryšavíkovi. Pořad Televize Noe a Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě.

Srdečné pozvání manželů Honzy a Ivy Zajíčkových přijali Eva a Jiří Ryšavíkovi z Mošnova.

Byli novomanželé a těšili se na miminko. Nečekaná zpráva o zdravotním stavu ženy vše změnila. Museli se vyrovnat s diagnózou smrtelné nemoci a předčasným porodem, hledáním vhodného dárce pro ženu a souběžně probíhající léčbou, dlouhým vzájemným odloučením a přitom všem řešit stavbu domečku. Jak to vše zvládli? Kdo jim pomáhal? A kde brali sílu řešit všechny složité situace?

Po skončení pořadu si můžete vzájemně odpovědět na otázky k danému tématu:

Víte, jak podpořit partnera v těžké životní chvíli?

Máme někoho, kdo nám pomůže v případě, že se staneme závislí na pomoci druhých?

Odkud čerpáme sílu pro náš vztah v těžkých životních situacích?

Na pořadu rodina

Pod tímto názvem mohou diváci sledovat pořad Televize Noe a Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě. Je koncipován jako setkání dvou rodin, které mezi sebou hovoří o rodinném životě. Jednou z rodin je rodina Zajíčkova, která si manželské páry k povídání zve a vede rozhovor na dané téma.

Základním rysem pořadu je představovat rodinný život jako primární životní hodnotu. Bez rodinného života se společnost rozpadá a posouvá k chaosu, kde základní pozitivní skutečnosti přestávají mít prioritu a do popředí se dostávají tzv. liberální postoje k manželství, výchově, partnerství a k životu vůbec a tradiční rodina se odsouvá na vedlejší kolej.

Diskuze párů probíhá společně s moderátorem pořadu Janem Špilarem, který je kadeřníkem, jáhnem a auditorem církevního soudu v Brně v jedné osobě.