Outdoor Films s Jackem Brightem a Zdeňkem Tlamichou

Outdoor Films s Jackem Brightem a Zdeňkem Tlamichou: Zimní plavci přes Beringův průliv
65. díl
Zimní plavci přes Beringův průliv
Otužilci, kteří přes nepřízeň počasí zvítězili.

Bojovali se čtyřmetrovými vlnami, silnými mořskými proudy, větrem, mlhou a zejména vodou o teplotě tři stupně Celsia na více než sto kilometrové trati. Z Čukotky na Aljašku. Mnozí fyzicky i psychicky vypjatou situaci nezvládli. Silný chlad plavcům nedovoloval po výstupu z vody i půl hodiny zformulovat jednoduchou větu. Plavali šest dní a nocí a zvládli to. Přeplavali Beringův průliv. Byli prvními na světě a byl mezi nimi i první Čech.

Outdoor Films

Měsíčník vyráběný ve spolupráci s ředitelem Mezinárodního festivalu outdoorových filmů Jiřím Kráčalíkem. Moderátor pořadu si zve zajímavé hosty ze světa extrémních sportů, milovníky a ochránce přírody, vášnivé filmaře, fotografy a cestovatele, nadšence ekologie a "šílence" mnohdy netradičních aktivit.

V závěru pořadu je pro vás připravena soutěž o zajímavé ceny. Odpovídat můžete na adresu: Televize Noe, Kostelní nám. 2, 702 00 Moravská Ostrava nebo na adresu outdoorfilms@tvnoe.cz

Tento pořad pro vás vyrábí, za tým televize Noe, režisérka Lucie Pracná, vedoucí přenosového vozu Marek Pospíšil, technik Pavel Přikryl, zvukař Martin Pastrňák, osvětlovač Karel Branny kameramani Václav Plíšek, Jan Borovička nebo Pavel Zuchnický a produkční Renáta Skřivánková.

Náměty, dotazy a připomínky můžete posílat na adresu outdoorfilms@tvnoe.cz.