Outdoor Films s Janem Říhou

Outdoor Films s Janem Říhou: Svítí slunce?
7. díl
Svítí slunce?
Hostem pořadu je nevidomý zaměstnanec prezidentske kanceláře, vede horolezecký oddíl vidomých, vylezl na Mont Blanc, Elbrus, v USA tisícimetrové stěny Yosemitu … běhá maratony, pracuje s mládeží atd.

Hostem srpnového dílu našeho pořadu je zrakově postižený horolezec Jan Říha. Přestože se narodil s vadou zraku, je velmi aktivním sportovcem. Vylezl řadu velehor, například nejvyšší horu Kavkazu – Elbrus, Afriky – Kilimandžáro nebo nejvyšší horu Vysokých Tater - Gerlachovský štít. Vylezl také pověstného El Capitana v americkém národním parku Yosemitu, či nejvyšší horu Evropy - Mont Blanc. Běhá také maratony, například Pražský maraton.V současné době je J. Říha zaměstnán v prezidentské kanceláři, vede horolezecký oddíl vidomých dětí a pracuje s mládeží.

Pořadem vás provede Mgr. Jiří Kráčalík, ředitel Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.  

Pokud vás zajímá, zda se může nevidomý člověk věnovat aktivně plavání, lyžování nebo atletice, sledujte další díl našeho pořadu.

Outdoor Films

Měsíčník vyráběný ve spolupráci s ředitelem Mezinárodního festivalu outdoorových filmů Jiřím Kráčalíkem. Moderátor pořadu si zve zajímavé hosty ze světa extrémních sportů, milovníky a ochránce přírody, vášnivé filmaře, fotografy a cestovatele, nadšence ekologie a "šílence" mnohdy netradičních aktivit.

V závěru pořadu je pro vás připravena soutěž o zajímavé ceny. Odpovídat můžete na adresu: Televize Noe, Kostelní nám. 2, 702 00 Moravská Ostrava nebo na adresu outdoorfilms@tvnoe.cz

Tento pořad pro vás vyrábí, za tým televize Noe, režisérka Lucie Pracná, vedoucí přenosového vozu Marek Pospíšil, technik Pavel Přikryl, zvukař Martin Pastrňák, osvětlovač Karel Branny kameramani Václav Plíšek, Jan Borovička nebo Pavel Zuchnický a produkční Renáta Skřivánková.

Náměty, dotazy a připomínky můžete posílat na adresu outdoorfilms@tvnoe.cz.