Pod lampou

Pod lampou: Kam se ztratil Bůh
Kam se ztratil Bůh
Diskuzní pořad moderátora Štefana Hríba.

Přinášíme kompletní Pod lampou na mimořádně aktuální téma. Kdysi viděli lidé Boha ve všem, dnes téměř v ničem. Kdo se víc mýlil? Odpovídá Marek O. Vácha.Ke zhlédnutí zde: http://www.tyzden.sk/podlampou/26264/kde-sa-stratil-boh/

Pod lampou

Živě vysílaná talkshow pod taktovkou novináře a moderátora Štefana Hríba. Ten společně se svými inteligentními hosty dokáže do hloubky diskutovat o zajímavých otázkách. Každá část této téměř dvouhodinové večerní publicistické relace je jinak tématicky zaměřena. Ale ať už se týká věcí všedních politických náboženských či kulturních, vždy téma diváka zaujme. Pořad Pod lampou, který moderuje Štefan Hríb, chce aktuálně reagovat na dění ve společnosti a to nejen na Slovensku, ale i v Čechách.

Komentáře

Tento rozhovor s Markem Váchou chytá ze srdce a je velmi podnětný. Ráda bych se k němu nejednou vrátila, proto prosím, nakolik lze, o zařazení do videoarchivu, případně o vydání na DVD.

Otázku proč se nám Bůh nezjevuje dle našich potřeb, bych zodpověděl pánům Hríbovi a Váchovi obyčejnou logikou:
Je-li u Boha i po smrti naděje, láska, odpuštění a jistota, že jako se Kristus ze smrti vrátil, tak budeme i my žít dále s ním,
pak pokud by toto nebylo předmětem víry, nýbrž by bylo možno kdykoli nechat si to potvrdit zázrakem, pak by samotný život pozemský ztratil smysl. Ze smrti by se stala obyčejná, snad i veselá událost, protože bychom mohli na své zemřelé blízké kdykoli zamávat do nebe, přesvědčit se, že jsou očištěni, spokojeni a pokud by se nám po nich stýskalo, neváhali bychom podstoupit třeba euthanásii (samosebou řádně vyzpovídaní), abychom mohli se svými blízkými co nejrychleji opět žít, tentokrát už na věky, v lásce a bez smrti. Vrahům bychom odpouštěli dřív (rovnou předem), než samotný Bůh, neboť vrazi by zajistili svým obětem "pouze" život u Boha. Lopotit se na Zemi dnes a denně, podstupovat bolest učení, úrazů, porodu, operací by bylo zbytečné - proč se tu máme trápit, když stačí upřímně se skamarádit s Tím, který se nám podle potřeby zjeví a dokáže, že jeho království je pravdivý fakt? Peklo by se vyprázdnilo, bylo by nám totiž s Bohem kdykoli zázrakem prokazováno také a existoval by obecně známý postup k tomu, jak se mu vyhnout. A tak se ptám: kdyby se nám Bůh každému občas zjevil, aby znovu a znovu dokazoval, že Kristovy sliby na 100% existují, stálo by vůbec za to, narodit se? :)

http://www.tyzden.sk/podlampou/26264/kde-sa-stratil-boh/

http://www.tyzden.sk/podlampou/26264/kde-sa-stratil-boh/

Prosím, bylo by možné uložit díl do archivu? Tolik myšlenek se nedá najednou pobrat....

Tento díl (jiné jsme neviděl) by stálo za to vydat na DVD..........!!! Prosím opakovat ještě několikrát! Díky!