Prague Cello Quartet a Filharmonie Bohuslava Martinů

Prague Cello Quartet a Filharmonie Bohuslava Martinů: Kongresové centrum Zlín
Kongresové centrum Zlín
Sestřih koncertu. 

Sestřih koncertu.PRAGUE CELLO QUARTET: Petr Špaček, Jan Zemen, Jan Zvěřina, Ivan VokáčFILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮDirigent: Vojtěch Spurný

Čtveřice mladých umělců toho má společného více, než by se mohlo na první pohled zdát. Každý z nich je profesionálním violoncellistou, absolventem pražské hudební akademie. Všichni za sebou mají také studium hudby v zahraničí a četné účasti na prestižních domácích i zahraničních soutěžích a festivalech.

Především však společně tvoří originální a v České republice zcela unikátní uskupení s názvem Prague Cello Quartet. Toto kvarteto debutovalo na podzim roku 2006 v Praze v paláci Žofín. Jeho členové postupně vytvořili repertoár skladeb, přičemž každý z hráčů do souboru přinesl své oblíbené melodie. I proto rozsah skladeb, které Prague Cello Quartet posluchačům nabízí, obsahuje díla skladatelských mistrů klasické hudby, jazzovou tvorbu, hity nejznámějších moderních světových skupin, ale i známé kousky filmové hudby – a to vše v originální úpravě pro čtyři violoncellisty, jejich nástroje a symfonický orchestr. Uslyšíme nesmrtelné melodie jako například Mr. Sandman, Could We Start Again Please, Gabriel´s Oboe ad. (www.filharmonie-zlin.cz)