Putování po evropských klášterech

Putování po evropských klášterech: Benediktinky z Loppem: Začít znovu
Benediktinky z Loppem: Začít znovu
Dokumentární holandský seriál o klášterním životě v Evropě.

Benediktinka Hanna z belgického kláštera v Loppem má za sebou těžkou zkušenost: před několika málo měsíci jí zemřela maminka. O její nemoci rodina věděla tři roky, a tak se sestra Hanna měla možnost na odchod své maminky připravit. Jak ji zkušenost ztráty nejbližší osoby proměnila? „Když maminka byla nemocná, musela jsem se znovu rozhodovat pro život jako takový. Maminka si přála, abychom životu zůstali věrni,“ říká sestra Hanna.

Putování po evropských klášterech

V tomto seriálu máme příležitost navštívit mnohé představitele nejrůznějších křesťanských řádů. Nizozemský novinář Leo Fijen nás zve, abychom jej doprovázeli na cestách po evropských klášterech, které se nacházejí na těch nejkrásnějších místech našeho kontinentu. Přijměme pozvání stát se svědky vyprávění o cestě k Bohu těch mužů a žen, kteří pocítili povolání sloužit Bohu celým svým životem v rámci řeholního komunitního života.
V každém díle se seznámíme nejen s konkrétním člověkem, ale také s řeholí, kterou si vybral pro svůj duchovní život, nahlédneme do způsobu života jeho komunity a poznáme, jak vlastně funguje onen někdy „tajemný“ život v klášteře.