Putování po evropských klášterech

Putování po evropských klášterech: Karmelitky ze Sittardu
Karmelitky ze Sittardu
Dokumentární holandský seriál o klášterním životě v Evropě. V tomto dílu navštívíme spolu s Leo Fijenem sestry karmelitky z města Sittard na východě Nizozemí.

Sestry karmelitky z města Sittard na východě Nizozemí se v minulosti staraly o děti bez domova. Dnes jejich klášter slouží jako exerciční dům a je také domovem pro “bezdomovce ve víře”, tedy lidi hledající a nevěřící. Klášter a jeho chod nám představí energická sestra Johanna a na dobu, kdy klášter sloužil jako domov pro opuštěné děti, zavzpomíná sestra Adele.

Putování po evropských klášterech

V tomto seriálu máme příležitost navštívit mnohé představitele nejrůznějších křesťanských řádů. Nizozemský novinář Leo Fijen nás zve, abychom jej doprovázeli na cestách po evropských klášterech, které se nacházejí na těch nejkrásnějších místech našeho kontinentu. Přijměme pozvání stát se svědky vyprávění o cestě k Bohu těch mužů a žen, kteří pocítili povolání sloužit Bohu celým svým životem v rámci řeholního komunitního života.
V každém díle se seznámíme nejen s konkrétním člověkem, ale také s řeholí, kterou si vybral pro svůj duchovní život, nahlédneme do způsobu života jeho komunity a poznáme, jak vlastně funguje onen někdy „tajemný“ život v klášteře.