Putování po evropských klášterech

Putování po evropských klášterech: Klášter dominikánek v Caleruega, Španělsko
Klášter dominikánek v Caleruega, Španělsko
Dokumentární holandský seriál o klášterním životě v Evropě.

Necelých 200km severně od Madridu leží město Caleruega, kde se narodil svatý Dominik, zakladatel dominikánského řádu. Do dnešních dní je zde také klášter sester dominikánek, mezi kterými žije také sestra Madeleine. Ta je již v důchodovém věku, a tak by mohla mít právo na zasloužený odpočinek. Ona si ale vybrala cestu náročnější: život v uzavřeném klášteře, kde se klade důraz na pravdu, studium, modlitbu a společenství – v duchu dominikánské tradice. Zatímco v mladším věku byla sestra Madeleine velice aktivní a činorodá, ve stáří ji již zrazuje její chátrající tělo, s čímž se jen těžko vyrovnává. Svoje fyzické scházení bere jako duchovní úkol. Jak sama říká, pracovat na sobě musíme až do samé smrti.

Putování po evropských klášterech

V tomto seriálu máme příležitost navštívit mnohé představitele nejrůznějších křesťanských řádů. Nizozemský novinář Leo Fijen nás zve, abychom jej doprovázeli na cestách po evropských klášterech, které se nacházejí na těch nejkrásnějších místech našeho kontinentu. Přijměme pozvání stát se svědky vyprávění o cestě k Bohu těch mužů a žen, kteří pocítili povolání sloužit Bohu celým svým životem v rámci řeholního komunitního života.
V každém díle se seznámíme nejen s konkrétním člověkem, ale také s řeholí, kterou si vybral pro svůj duchovní život, nahlédneme do způsobu života jeho komunity a poznáme, jak vlastně funguje onen někdy „tajemný“ život v klášteře.