Putování po evropských klášterech

Putování po evropských klášterech: Klášter karmelitek v Cornwall, Anglie
Klášter karmelitek v Cornwall, Anglie
Dokumentární holandský seriál o klášterním životě v Evropě.

 Sestra Katrin má za sebou již dlouhý život. Narodila se jako židovka a během 2. světové války byla nucena konvertovat ke katolictví. Již dlouhá léta žije spolu se svými sestrami karmelitkami v anglickém Cornwallu. Je katoličkou, která je velice hrdá na své židovské kořeny, je blaženou ženou svědčící o skutečnosti, že hluboká víra v Boha a snaha o život v jeho blízkosti může člověka učinit šťastným.Sestra Katrin se s námi podělí také o své poznání, že odpouštět není vždy jednoduché – zvlášť když osobně známe člověka, který posílal lidi do koncentračních táborů.

Putování po evropských klášterech

V tomto seriálu máme příležitost navštívit mnohé představitele nejrůznějších křesťanských řádů. Nizozemský novinář Leo Fijen nás zve, abychom jej doprovázeli na cestách po evropských klášterech, které se nacházejí na těch nejkrásnějších místech našeho kontinentu. Přijměme pozvání stát se svědky vyprávění o cestě k Bohu těch mužů a žen, kteří pocítili povolání sloužit Bohu celým svým životem v rámci řeholního komunitního života.
V každém díle se seznámíme nejen s konkrétním člověkem, ale také s řeholí, kterou si vybral pro svůj duchovní život, nahlédneme do způsobu života jeho komunity a poznáme, jak vlastně funguje onen někdy „tajemný“ život v klášteře.