Putování po evropských klášterech

Putování po evropských klášterech: Notker Wolf, generální představený benediktýnů
Notker Wolf, generální představený benediktýnů
Dokumentární holandský seriál o klášterním životě v Evropě.

Notker Wolf je generálním představeným benediktýnů. Kromě své funkce vedoucího tohoto řádu je ale také vášnivým hudebníkem a rockerem. Skládá písně, hraje na flétnu a má rockovou kapelu Feedback, se kterou rád vystupuje na festivalech i samostatných koncertech. V římském sídle benediktýnů se setkáme s tímto výjimečným a optimistickým člověkem, se kterým budeme hovořit o hudbě a spiritualitě, o svatém Benediktovi, o klášterech, o hodnotě řeholníků v moderní době a o tom, jak dokáže kdekoliv na světě vystupovat s odvahou a beze strachu. Notker Wolf nám také prozradí, jaká je jeho nejoblíbenější píseň.

Putování po evropských klášterech

V tomto seriálu máme příležitost navštívit mnohé představitele nejrůznějších křesťanských řádů. Nizozemský novinář Leo Fijen nás zve, abychom jej doprovázeli na cestách po evropských klášterech, které se nacházejí na těch nejkrásnějších místech našeho kontinentu. Přijměme pozvání stát se svědky vyprávění o cestě k Bohu těch mužů a žen, kteří pocítili povolání sloužit Bohu celým svým životem v rámci řeholního komunitního života.
V každém díle se seznámíme nejen s konkrétním člověkem, ale také s řeholí, kterou si vybral pro svůj duchovní život, nahlédneme do způsobu života jeho komunity a poznáme, jak vlastně funguje onen někdy „tajemný“ život v klášteře.