Vatican magazine

Vatican magazine:
V Betlémském Dítěti přijímáme ty, kdo nemají místo v naší společnosti, řekl papež František při půlnoční mši svaté. Připomeneme si papežovy apoštolské cesty a události v Římě a ve Vatikánu v uplynulém roce. Vycházejí deníky spoluzakladatelky hnutí Neokatechumenátní cesty Carmen Hernandezové.

Otevřete brány Kristu

„V Betlémském Dítěti přijímáme ty, kdo nemají místo v naší společnosti, od migrantů až po vězně,“ řekl papež František při půlnoční mši svaté. K otevření srdcí vyzval i v poselství Urbi et Orbi a na svátek sv. Štěpána povzbudil ke smíření.

Už nikdy válka, Pane!Přinášíme ohlédnutí za událostmi roku 2017 v Římě a ve Vatikánu. Šlo o řadu setkání Svatého otce, počínaje tím s obyvateli oblastí zasažených zemětřesením, přes audience evropských lídrů, amerického či palestinského prezidenta až po modlitbu na hřbitově amerických vojáků v Nettunu.

Cesty ve znamení míru

Ohlédneme se také za cestami, které papež František absolvoval v uplynulém roce po Itálii i v různých zemích světa. Jako poutník zavítal do Milána, Egypta, Kolumbie, Myanmaru, Bangladéše, Fatimy, Janova, Bozzola (bocola) a Barbiany nebo do Bologne (boloně).

Skrytá duše CarmenVycházejí deníky spoluzakladatelky hnutí Neokatechumenátní cesty Carmen (karmen) Hernandezové. V poznámkách z let 1979 až 1981(1979 až osmdesát jedna) poznáváme bohatý duchovní život ženy, která milovala Krista. „Je to chvalozpěv lásky a svědectví o proměně utrpení v oběť,“ říká kardinál Christoph Schönborn(kristof šénborn).