Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
891. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Týdenní zpravodajský souhrn z dění ve Vatikánu.

S Marií nejsme sirotci, ale bratři

Papež František zahájil nový rok 2017 pohledem upřeným k Panně Marii: „Její mateřský pohled nám připomíná, že jsme bratři, a máme pečovat o život tím, že rozséváme naději.“ Při modlitbě Anděl Páně opět varoval před vlnou násilí v souvislosti s atentátem v Turecku.Boj za lepší budoucnostV poslední den starého roku, před děkovným chvalozpěvem Te Deum, hovořil Svatý otec o vyloučení, které dnes postihuje mladé lidi. Je třeba umožnit jim, aby se stali aktivními tvůrci společnosti, a nemuseli emigrovat či žádat o podřadné práce.

Obnova srdcí

Petrův nástupce se setkal s obyvateli postiženými zemětřesením ze středoitalských oblastí, a povzbudil je těmito slovy: „Když pláčeme společně, máme naději znovu začít, i když nám zůstanou jizvy. Něha srdce pomáhá zacelit rány, a zázraky se vidí i v těžkých chvílích, kdy dochází k mnoha usmířením.“

Mezi uměním a spiritualitou

Navštívíme výstavu současného umění s názvem „Všechno nejlepší“, která vznikla u příležitosti 800. výročí založení dominikánského řádu v prostoru konventu a kostela Santa Sabina na Aventinu. „Je to svědectví o naší schopnosti rozumět dnešnímu světu,“ uvádí kurátor výstavy.