Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
893. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Téma letošního Týdne modliteb za jednotu křesťanů je to, čím nás spojuje Kristus. Římský biskup pokračuje po přestávce vyvolané bohatým programem Jubilejního roku v návštěvách římských farností. V rámci přípravného dokumentu biskupské synody o mládeži se Svatý otec obrací dopisem k mladým lidem: „Nebojte se odvážných rozhodnutí“. Kostel sv. Kalixta v Zatibeří poskytuje každou noc útočiště asi třiceti bezdomovcům.

Láska, která vede ke smířeníTéma letošního Týdne modliteb za jednotu křesťanů je to, čím nás spojuje Kristus. „Luther chtěl obnovu církve, ne její rozdělení,“ říká Svatý otec k 500. výročí reformace. Přineseme svědectví osob, zainteresovaných v ekumenickém dialogu.

Slova, srdce a ruce

Římský biskup pokračuje po přestávce vyvolané bohatým programem Jubilejního roku v návštěvách římských farností. Povzbuzuje mládež: „Křesťanské svědectví se nevydává jen slovy, ale životem.“ V homilii papež varoval před pomluvami.

Riskovat pro následování Krista

V rámci přípravného dokumentu biskupské synody o mládeži se Svatý otec obrací dopisem k mladým lidem: „Nebojte se odvážných rozhodnutí.“ Sekretář synody, kardinál Baldisseri, dodává: „Církev chce mladým pomáhat změnit dějiny.“

Církev má otevřené dveře

Kostel sv. Kalixta v Zatibeří poskytuje každou noc útočiště asi třiceti bezdomovcům, kteří by jinak riskovali život v mrazu na římských ulicích. Díky Jubilejnímu roku se rozšířil počet center pomoci lidem v nouzi, dokládá jeden z dobrovolníků komunity Sant’Egidio.