Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
895. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Svatý otec sloužil mši svatou v den svátku Uvedení Páně do chrámu. Přinášíme reportáž z první návštěvy delegace Svatého stolce po uzavřeném příměří v těžce zkoušeném syrském městě. Papežský sbor Sixtinské kaple společně s anglikánským sborem Westminsterského opatství doprovodili svým zpěvem nešpory. „Kuba mezi Františkem a Obamou“ je název nové knihy vatikánského novináře Carla Di Cicca, kterou vám představíme.

Sny, které zapalují srdce

Svatý otec sloužil mši svatou v den svátku Uvedení Páně do chrámu. Přítomné řeholníky varoval před „pokušením přežít“, které z nich dělá pouhé sakrální profesionály a ne otce, matky a bratry v Ježíšově naději, kterou mají předávat světu.

Aleppo, které chce znovu začít

Přinášíme reportáž z první návštěvy delegace Svatého stolce po uzavřeném příměří v těžce zkoušeném syrském městě. „Křesťanské komunity se opět pustily do práce, nejdůležitější je opravit nemocnice a školy,“ uvádí Mons. Dal Toso z dikasteria pro lidský rozvoj.

Ekumenismus hudby

Papežský sbor Sixtinské kaple společně s anglikánským sborem Westminsterského opatství doprovodili svým zpěvem nešpory na závěr ekumenického týdne modliteb. „Kultura je jedním ze způsobů podpory dialogu,“ zdůrazňuje Mons. Palombella.

Kuba, znovu nalezený ostrov

„Kuba mezi Františkem a Obamou“ je název nové knihy vatikánského novináře Carla Di Cicca. Popisuje v ní cestu k obnovení diplomatických vztahů mezi karibským ostrovem a Spojenými státy a objasňuje důležitou roli, kterou v tomto procesu hrál papež František.

Vatikán, ekologický ostrov

Také ve Vatikánu se třídí odpad. V závěrečném příspěvku navštívíme sběrný dvůr, kde se odevzdávají papírové kartony pro další využití. Recyklovat se budou také kovy, sklo, stavební odpad a další materiály.