Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
896. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
„Je třeba změnit ekonomický systém, který produkuje oběti a vylučuje chudé,“ uvedl papež František.V Lurdech se konaly hlavní oslavy.V pátek Svatý otec poprvé navštíví jednu z italských státních univerzit v Římě. Ve Vatikánu se konala konference o obchodování s lidskými orgány.

Zachránit ekonomiku společenstvím

„Je třeba změnit pravidla hry, změnit ekonomický systém, který produkuje oběti a vylučuje chudé,“ uvedl papež František při setkání s podnikateli a členy sdružení Ekonomika společenství“. Přinášíme také svědectví podnikatele z Koreje.

Bolest pod pláštěm Panny Marie

U příležitosti 25. světového dne nemocných se v Lurdech konaly hlavní oslavy. „Vztah mezi nemocnými a dobrovolníky v Masabiellské jeskyni je jedinečný,“ říká jeden z tamních lékařů.

Naučit se být občany

V pátek Svatý otec poprvé navštíví jednu z italských státních univerzit v Římě. „Více než profesionály chceme vychovávat občany,“ zdůrazňuje rektor Panizza a vzpomíná na návštěvu Jana Pavla II.

Obchod hrůzy

Ve Vatikánu se konala konference o obchodování s lidskými orgány. Je to urážka lidské důstojnosti a zneužívání migrantů, chudých lidí i nemocných, varují odborníci.

Skryté poklady starého Egypta

Opět navštívíme jeden z depozitářů Vatikánských muzeí. V klimatizovaných prostorách se tam nacházejí mumie, sarkofágy, papyrové svitky, mince a další památky ze starověkého Egypta.