Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
899. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Týdenní zpravodajský souhrn z dění ve Vatikánu. Výzva papeže Františka: v této postní době je třeba odmítnout nečistotu lhostejnosti a otevřít srdce Bohu. Vrátíme se k historické návštěvě Římského biskupa v anglikánském kostele. Petrův nástupce se setkal se členy komunity Capodarco. Setkání papeže Františka s biskupy Chile. Prohlídka depozitářů Vatikánských muzeí.

Není doba ghett a vyloučení

V této postní době je třeba odmítnout nečistotu lhostejnosti a otevřít srdce Bohu. Takovou výzvu adresoval věřícím papež František při mši svaté na Popeleční středu v bazilice sv. Sabiny.

Ekumenismus, dialog na cestě

Vrátíme se k historické návštěvě Římského biskupa v anglikánském kostele Všech svatých. Při této příležitosti bylo potvrzeno partnerství se stejnojmennou katolickou farností. Mluvilo sej také o přání Svatého otce navštívit Jižní Súdán.

Svědkové něhy a sdílení

„Jen pokud budou uznána práva těch nejslabších, může o sobě společnost prohlásit, že je založena na právu a spravedlnosti,“ připomněl Petrův nástupce při setkání se členy komunity Capodarco.

Živá církev v Chile

Případy pedofilie, potraty a otázka indiánů Mapučů - to byla hlavní témata při dvou setkáních papeže Františka s biskupy Chile u příležitosti jejich návštěvy Ad limina Apostolorum.

Skrytý domov gobelínů

Pokračujeme v prohlídce depozitářů Vatikánských muzeí. V dnešním díle společně s restaurátorkou Chiarou Pavan nahlédneme do míst, kde se uchovávají gobelíny a tapiserie.