Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
900. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Dokumentární film režiséra Ermanna Olmiho přibližuje život milánského arcibiskupa. Otec Giulio Michelini mluví na téma utrpení, smrti a Vzkříšení Krista. Papež se setkal s účastníky konference „Hudba a církev“. Katoličtí a luteránští teologové společně vedli sympozium na Gregoriánské univerzitě.

Ježíšovo lidství

Otec Giulio Michelini, který vedl duchovní cvičení pro Svatého otce a členy římské kurie, mluví o pojetí svých meditací na téma utrpení, smrti a Vzkříšení Krista. „V Ježíšově smrti je obsaženo celé jeho lidství,“ připomíná.

Kněz je atlet kříže

„Učiňte z Kristova kříže opěrný bod celého vašeho života, jako když se hráč košíkové úplně zaměří na to, aby ubránil míč,“ vyzval papež František kněze římské diecéze, se kterými se setkal na začátku postní doby. Zdůraznil přitom tři pojmy: paměť, naděje a rozlišování.

Duchovní hudba je schodištěm k Bohu

Papež se setkal s účastníky konference „Hudba a církev“ a upozornil, že hudba a zpěv pomáhají při vnímání a účasti na Božím tajemství. „V dějinách duchovní hudby vždy existoval dialog se soudobou kulturou,“ dodává kardinál Ravasi.

Věrnost Kristovu poselství

Katoličtí a luteránští teologové společně vedli sympozium na Gregoriánské univerzitě, a to na téma „Luther a svátosti“. „Musíme objevit Lutherovu duchovní zkušenost,“ vybízí profesor dogmatiky otec Vetö.

Martini, muž evangelia

Dokumentární film režiséra Ermanna Olmiho přibližuje život milánského arcibiskupa, oblíbeného pastýře i renomovaného biblisty. „Vždy vnímal znamení doby a hledal nové cesty,“ říká mons. Brugnaro.