Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
908. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Svatý otec navštívil Egypt jako posel míru a smíření. Papež František zdůraznil, že církev potřebuje každodenní světce. Byl zahájen společný projekt dětské nemocnice, jehož cílem je pomoci syrským dětem překonat posttraumatické syndromy. Ve Vatikánských muzeích je až do 25. června k vidění výstava „Mezi Arles a Římem. Sledujte pořad Vatikán magazín.

Posel míru tam, kde je ho třeba

Svatý otec navštívil Egypt jako posel míru a smíření. O hlavních tématech této cesty, která se uskutečnila ve dnech 28. a 29. dubna, jsme hovořili ještě před jejím začátkem s kardinálem Státním sekretářem Pietrem Parolinem.

Církev je sjednocena krví mučedníků

Církev potřebuje „každodenní světce“, protože jsou živou krví církve a vedou ji kupředu. Papež František to zdůraznil při slavení bohoslužby slova za „nové mučedníky 20. a 21. století“ na Tiberském ostrově.

Skryté rány syrských dětíByl zahájen společný projekt dětské nemocnice Dítěte Ježíš a Nadace Jana Pavla II., jehož cílem je pomoci syrským dětem překonat posttraumatické syndromy. Válkou a jejími následky trpí až šest miliónů dětí.

Svatý Cesarieus, mezi Arles a Římem

Ve Vatikánských muzeích je až do 25. června k vidění výstava „Mezi Arles a Římem: relikvie sv. Cesaria a poklady raně křesťanské Galie.“ Na této expozici se podílelo také oblastní muzeum v tomto jihofrancouzském městě.