Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
909. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Ohlédneme se za papežovou návštěvou v Egyptě a setkáním s novináři cestou zpět z apoštolské cesty. Vatikánská média procházejí hlubokou reformou pod dohledem Svatého otce. Ve Fatimě budou svatořečeni Hyacinta a František Martovi.

Egypt: vysvoboď nás z nedostatku bratrství

Přiblížíme všechny etapy cesty papeže Františka do Káhiry, od vystoupení na univerzitě Al-Azhar až po ekumenickou modlitbu na patriarchátu koptské pravoslavné církve. Nebudou chybět svědectví laiků, kněží a biskupů.

Diplomacie je jedinou cestou k míru

Během zpátečního letu z Káhiry do Říma odpovídal Svatý otec na otázky novinářů. Věnoval pozornost napětí na korejském poloostrově, uprchlické krizi v Evropě a také ekumenickému dialogu s koptským papežem Tawadrosem II., kterého označil za „Božího muže“.

Reforma médií v linii evangelia

Petrův nástupce se zúčastnil prvního plenárního zasedání nového dikasteria - Sekretariátu pro komunikaci. Reforma má být zároveň mírná i zásadní. „V digitální kultuře musíme být součástí informační sítě spolu s lidmi,“ uvádí prefekt mons. Vigano.

Fatima, víra lidu

V pátek 12. května navštíví Svatý otec Fatimu u příležitosti stého výročí zjevení Panny Marie, aby zde svatořečil Františka a Hyacintu Martovy. Jak poznamenává otec Roggio: „Je to poutní místo, které činí z poutníků věřící lid, a z věřících lidí vytváří církev.“