Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
910. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Vatikánský státní sekretář, kardinál Parolin hovoří o významu cesty papeže Františka na mariánské poutní místo v portugalské Fatimě. „Nebuďte „pátery“, ale pastýři Božího lidu,“ vyzval Svatý otec minulou neděli ve Vatikánské bazilice nově vysvěcené kněze. Společná deklarace podepsaná v Egyptě papežem Františkem a koptským papežem Tawadrosem II otevírá cestu k překonání praxe „opakovaných křtů“.

Fatima, klinika ducha    Vatikánský státní sekretář, kardinál Parolin hovoří o významu cesty papeže Františka na mariánské poutní místo v portugalské Fatimě: „Poselství Fatimy je poselství o tom, že Ježíš vstal z mrtvých a je Pánem dějin. Spekulace o fatimských tajemstvích jsou zbytečné.“Pastýři, nikoli státní klerikové    „Nebuďte „pátery“, ale pastýři Božího lidu,“ vyzval Svatý otec minulou neděli ve Vatikánské bazilice nově vysvěcené kněze. Požádal je také, aby nedělali příliš složité homilie, ale hovořili od srdce k srdci, a vydávali svědectví svým životem, který nesmí být přetvářkou.

Pancíř šlechetnosti

    Čtyřicet nových vojáků Švýcarské gardy složilo přísahu. „Váš životní styl má být založen na harmonii a společenství, a navenek se má projevit vstřícností, srdečností a trpělivostí,“ zdůraznil v promluvě k vojákům papež.

Na cestě s jedním srdcem

   Společná deklarace podepsaná v Egyptě papežem Františkem a koptským papežem Tawadrosem II otevírá cestu k překonání praxe „opakovaných křtů“. „Nebude to cesta jednoduchá, ale je to cesta evangelia,“ říká v rozhovoru monsignor Quicke

Východní církve, v jednotě evangelia    Kongregace pro východní církve a Papežský východní institut slaví sté výročí svého založení. Při té příležitosti se konala konference o misii a mučednictví na Blízkém východě. Sekretář Kongregace Cyril Vasil dodává: „Všichni vydávají svědectví o Kristu tváří v tvář perzekucím.“