Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
912. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Novým předsedou Italské biskupské konference byl jmenován kardinál Bassetti z Perugie. V sobotu navštívil Svatý otec metropoli italského kraje Ligurie. Svatý otec se setkal s nemocnými Huntingtonovou chorobou. Vůně z prádelny pro chudé, kterou otevřela komunita Sant Egidio s podporou úřadu Apoštolského almužníka, pomáhá vracet lidskou důstojnost těm, kdo nemají střechu nad hlavou a žijí na ulici.

Pokorná církev ve službě bratřím

„Jděte společnou cestou a buďte služebníky života v této zraněné době,“ řekl papež v promluvě k italským biskupům. Novým předsedou Italské biskupské konference byl jmenován kardinál Bassetti z Perugie.

Objetí Janova

V sobotu navštívil Svatý otec metropoli italského kraje Ligurie. „Naše místní církev je pracovitá a aktivní v každodenním životě ve farnostech, je nablízku lidem a je solidární s potřebnými,“ říká arcibiskup Janova, kardinál Bagnasco.

Místo pomluv laskavost a respekt

Vracíme se k návštěvě papeže Františka ve farnosti svatého Piera Damianiho na jižní periferii Říma. Setkal se tam s dětmi, mládeží a se členy neokatechumenátního hnutí. „Duch svatý je v nás a pomáhá nám, abychom nechybovali,“ říká papež.

Už ne skrytí

Svatý otec se setkal s nemocnými Huntingtonovou chorobou, kteří bývají často vyloučeni na okraj společnosti, a povzbudil je slovy: „Jste vzácní v očích Boha i církve.“ Profesorka Cattaneo informuje, že v Evropě se podařilo objevit gen, který pomůže v léčbě.

Vůně důstojnosti

Vůně z prádelny pro chudé, kterou otevřela komunita Sant Egidio s podporou úřadu Apoštolského almužníka, pomáhá vracet lidskou důstojnost těm, kdo nemají střechu nad hlavou a žijí na ulici. Čisté oblečení jim pomáhá znovu najít ztracenou sebedůvěru.