Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
913. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Týdenní zpravodajský souhrn z dění ve Vatikánu. Vracíme se k návštěvě papeže Františka v Janově. Svatý otec se v rámci návštěvy Ad limina setkal s biskupy středoamerické Guatemaly. Sestoupíme do jedněch z nejspletitějších římských katakomb. Františkánská kustodie vydala nového průvodce k objevování skrytých pokladů Svaté země, jako jsou například křesťanské kláštery na poušti.

Buďme stále zakotveni v Bohu

Vracíme se k návštěvě papeže Františka v Janově, od setkání se zaměstnanci železáren Ilva až po závěrečnou mši na Kennedyho náměstí. Jednotlivé etapy cesty komentují biskupové, kněží i laici janovské arcidiecéze.

Skryté mučednictví v Guatemale

Svatý otec se v rámci návštěvy Ad limina setkal s biskupy středoamerické Guatemaly. Mons. De Villa y Vasquez mluvil o korupci, ale také o aktivitách církve a podpoře domorodců.

Restaurování v Domitilliných katakombách

Sestoupíme do jedněch z nejspletitějších římských katakomb. Zahrnují 12 kilometrů podzemních chodeb. Díky restaurátorům si můžeme udělat představu o tom, jak vypadal každodenní život v Římě před téměř dvěma tisíci lety.Průvodce po místech, kudy chodil Ježíš

Františkánská kustodie vydala nového průvodce k objevování skrytých pokladů Svaté země, jako jsou například křesťanské kláštery na poušti. Roste počet poutníků z Indie, Číny a Indonésie, doplňuje Mons. Pizzaballa.