Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
915. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Papež František navštívil italského prezidenta Sergia Mattarellu. Biskupové Panamy přijeli do Vatikánu na návštěvu Ad limina apostolorum. Kdo byli kněží Prima Mazzolari a Lorenzo Milani? „Nemůžeme zůstat lhostejní a nečinní tváří v tvář utrpení těch nejchudších,“ čteme v poselství k prvnímu světovému dni chudých. Vatikánská muzea instalovala nové osvětlení v Raffaellových sálech. Více se dozvíte v pořadu Vatikán magazín.

Lidskost a naděje promění Itálii

O otázkách zaměstnanosti, ochrany rodiny, migrace i o hrozbě terorismu mluvil papež František při setkání s italským prezidentem Sergiem Mattarellou v římském paláci na Qurinale.

Most spojující oceány a srdce

Biskupové Panamy přijeli do Vatikánu na návštěvu Ad limina. S papežem debatovali o výzvách, kterým musí čelit jejich země a které se dotýkají zejména mládeže, rodin a sociálně slabých.

Pocta dvěma kněžím, „poslušným rebelům“

V úterý 20. června navštíví papež František města Bozzolo v diecézi Cremona a Barbiana v diecézi Florencie. Jsou to místa spojená s působením dvou kněží - Prima Mazzolariho a Lorenza Milaniho.

Nemilujme slovy, ale skutkyBylo zveřejněno poselství k prvnímu Světovému dni chudých, který v závěru Roku milosrdenství ustanovil papež František. „Nemůžeme zůstat lhostejní a nečinní tváří v tvář utrpení těch nejchudších,“ čteme v poselství.

Nové světlo pro Raffaella

Vatikánská muzea instalovala nové osvětlení v Raffaellových sálech. Stejně jako v Sixtinské kapli, i tady se jedná o pokročilou technologii „korespondujících odstínů“, které odpovídají těm, použitým při vzniku fresek.