Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
919. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Reformované církve přistoupily ke společné katolicko-luteránské deklaraci k Nauce o ospravedlnění. Komunita Sant‘Egidio zprostředkovala dohodu mezi politicko-vojenskými skupinami ve Středoafrické republice. Zemřel Joaquin Navarro Valls, tiskový mluvčí papeže Jana Pavla II. Podíváme se do farnosti Augustiniánů ve Vatikánu.

Spása přinášející shodu

Giada Aquilino

Z německého Wittenbergu se před pěti sty lety začala šířit reformace. Právě tam přistoupily reformované církve ke společné katolicko-luteránské deklaraci k Nauce o ospravedlnění. Více v rozhovoru se sekretářem dikasteria pro ekumenismus.

Středoafrická republika, smíření a spravedlnost

Alessandro Di Bussolo

V zemi, kterou už čtyři roky sužuje občanská válka a násilí, se rýsuje dohoda mezi politicko-vojenskými skupinami, která může vést k míru. „Všichni vědí, že jedinou alternativou války je dialog,“ říká Mauro Garofalo z Komunity Sant‘Egidio.

Karolův mluvčí

Benedetta Capelli

Přinášíme vzpomínku na nedávno zemřelého Joaquina Navarro Vallse (choakína navaro valse), který dlouhé roky působil jako tiskový mluvčí papeže Jana Pavla II. Nabídneme archivní záběry i svědectví let prožitých vedle svatého polského papeže.

Farnost se světovým přesahem

Barbara Castelli

Náš cyklus, ve kterém představujeme řády a kongregace působící ve Vatikánu, pokračuje návštěvou u augustiniánů ve farnosti svaté Anny. „Přichází k nám mnoho lidí z celého světa, protože potřebují, aby jim někdo naslouchal,“ říká tamní farář otec Silvestrini.