Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
923. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Přinášíme shrnutí prvního dne návštěvy papeže Františka v Kolumbii. Kardinál Turkson se zúčastnil výstavy Expo v Astaně, kde se věnovala pozornost využití energie v budoucnosti. Bologna se připravuje na návštěvu papeže Františka. Petrův nástupce se setkal se členy katolické komunity Shalom.

Kolumbie, odvaha k naději

Přinášíme shrnutí prvního dne návštěvy papeže Františka v Kolumbii. V hlavním městě Bogotě se ve čtvrtek setkal se státními autoritami a prezidentem Calderónem, a večer slavil mši svatou v parku Simona Bolívara.

Sdílená odpovědnost za ozdravení stvoření

Kardinál Turkson se zúčastnil výstavy Expo v Astaně, kde se věnovala pozornost využití energie v budoucnosti. „Je zapotřebí uskutečnit ekologickou konverzi, která pomůže chudým a zachrání budoucí generací,“ říká kardinál v souvislosti s poselstvím Svatého otce a patriarchy Bartoloměje ke Světovému dni modliteb za Stvoření.

Do Bologne s eucharistickou radostí

Hlavní město italského kraje Emilia Romagna se připravuje na návštěvu papeže Františka. Bude se konat 1. října, dvacet let po návštěvě Jana Pavla II. „Tato událost nám pomůže prožívat radost evangelia a pomáhat druhým,“ uvádí arcibiskup Zuppi.

Radost osvěžuje duši

Petrův nástupce se setkal se členy katolické komunity Shalom, pomáhající lidem ze závislostí. Vznikla před 35 lety v Brazílii a dnes působí ve 26 zemích světa. „Když zadarmo dáváme, naplní nám to duši,“ povzbudil papež mladé lidi. Setkání s Kristem mnohým změnilo život.