Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
927. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Týdenní zpravodajský souhrn z dění ve Vatikánu. Dobrá politika a mladí proroci; Bologna, město kultury, naděje a míru; Irák, návrat ke kořenům; Následovníci Dona Boska ve Vatikánu

Dobrá politika a mladí proroci

Ohlédneme se za dvouhodinovou návštěvou papeže Františka v Ceseně. Na náměstí Piazza del Popolo se setkal s občany a v katedrále promluvil ke kněžím a řeholníkům z místních farností. Připojíme svědectví biskupa a jedné rodiny.

Bologna, město kultury, naděje a míru

Shrneme také všechny zastávky Petrova nástupce v Bologni, kde se setkal s imigranty, s pracujícími, obědval s chudými a pozdravil také akademickou obec. Nakonec sloužil mši svatou na fotbalovém stadionu.

Irák, návrat ke kořenům

Organizace Pomoc trpící církvi spustila projekt obnovy křesťanských vesnic v Iráku: až třináct tisíc nových domů, kulturních center a kostelů má být obnoveno s cílem vytvořit důstojné podmínky k životu pro místní křesťany po odchodu ozbrojenců Islámského státu.

Následovníci Dona Boska ve Vatikánu

Již 80 let plní salesiáni Dona Boska službu také u Svatého Stolce. Řídí zde Vatikánskou tiskárnu a fotodokumentací službu. „Snažíme se využít a ocenit schopnosti mladých lidí v digitálním prostředí,“ uvádí don Pellini.