Vatican magazine

Vatican magazine: Týdenní zpravodajství z Vatikánu
933. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu
Ve Vatikánu se konalo sympozium o jaderném odzbrojení. V neděli 26. listopadu se papež František vydá do Barmy. Vyšla nová kniha, která mapuje způsoby komunikace Svatého Otce. Charisma jednoty zakladatelky Hnutí Focolare připomíná souborné vydání jejích spisů. Na závěr představíme sérii deseti dokumentů, přibližujících dějiny církevního umění v Itálii. Více se dozvíte ve Vatikánském magazínu.

Proti všem jaderným hrozbám

Ne demonstrace síly, ale etika a solidarita mají oživovat vztahy mezi národy. To uvedl Svatý otec na sympoziu o jaderném odzbrojení, které se konalo ve Vatikánu. Nositel Nobelovy ceny za mír Perez Esquivel k tomu dodává: „Musíme obrátit a odzbrojit naše ozbrojené svědomí.“

Myanmar toužící po lásce a míru

V neděli 26. listopadu se papež František vydá na svou třetí cestu do Asie. Poprvé navštíví Barmu. Arcibiskup Rangúnu, kardinál Bo, doufá, že setkání papeže s náboženskými představiteli pomůže překonat tvrdost srdcí a přiblíží celou společnost k míru.

Komunikátor bez bariérPapež František je autentický a věrohodný v televizi, na webu i na sociálních sítích. Svými slovy a gesty ruší vzdálenosti. K tomuto zjištění dospěli autoři nové knihy o komunikaci Svatého otce v éře globálního propojení.

Slova života Chiary LubichovéCharisma jednoty zakladatelky Hnutí Focolare připomíná souborné vydání jejích spisů. „Abychom byli jedno, jak po nás žádá Ježíš, je třeba žít přikázání vzájemné lásky,“ cituje jednu z myšlenek Chiary Lubichové editor Fabio Ciardi.

Velké putování za Boží KrásouNa závěr představíme sérii deseti dokumentů na DVD, přibližujících dějiny církevního umění v Itálii. Zachycují nejvýznamnější umělecká díla, která najdeme na 80 místech a v 30 diecézích. „Cit pro krásu prochází napříč staletími v různých uměleckých směrech,“ zdůrazňuje průvodce a novinář Alberto Angela.