Víra plná života - Chile

Víra plná života - Chile:
Chile je země, která má dlouhé mořské pobřeží i vyprahlé pouště Je to země chudoby i blahobytu. Je to též země víry a katolické Církve potýkající se s mnoha problémy, víry, která díky své pestrosti pulzuje životem.

Chile je země plná kontrastů, země, která má dlouhé mořské pobřeží i vyprahlé pouště Je to země chudoby i blahobytu; země tisíce mil dlouhá, avšak pouze několik desítek mil široká. Chile je zemí barev, tanců a hudby. Je to též země víry a katolické Církve potýkající se s mnoha problémy, víry, která díky své pestrosti pulzuje životem. Na severu Chile je spousta prázdných měst a opuštěných vesnic. Vnitrostátní migrace je v této zemi běžný a častý jev. Od padesátých let minulého století, Chile - kdysi vedoucí producent mědi a ledku – trpí ekonomickou krizí. Používání umělých pesticidů vedlo k uzavření mnoha dolů a ztrátě zaměstnání pro tisíce lidí, kteří byli nuceni přesídlit do velkých měst.
Vazba lidí k jejich místu původu je však tak silná, že se vesničané neustále vracejí domů při příležitosti náboženských svátků, které se čím dál více stávají nejdůležitějším obdobím roku.