Zpravodajské Noeviny

Zpravodajské Noeviny: 29. 1.2019
29. 1.2019
Dobré zprávy pro všechny.

REPORTÁŽE


 


Světové dny mládeže 2019

Vyvrcholením papežovy návštěvy Panamy byla nedělní mše svatá na závěr Světových dnů mládeže. Liturgie v metropolitním parku se zúčastnilo na 700 tisíc lidí. S velkým nadšením zpívali, i když noc strávili převážně pod širým nebem.

 

Oběd v semináři San José

V jednom z nejstarších kněžských seminářů v Latinské Americe se konal tradiční společný oběd papeže s deseti účastníky Světového setkání mládeže. Jejich jména určuje los.

 

100 let od Sedmidenní války

Po vzniku Československé republiky vypukla v lednu 1919 v Těšínském Slezsku Sedmidenní válka. Po sto letech byly její oběti uctěny na několika místech při bohoslužbách a pietních aktech.

 

Setkání kamarádů radia Proglas

Setkat se, povzbudit se, dozvědět se novinky o Proglasu a pomoci s distribucí časopisu Vlnění. To vše  a ještě mnohé navíc naplnilo setkání Kaprů neboli kamarádů Radia Proglas v Brně.

 

Kniha o Jano Köhlerovi

U příležitosti 145. výročí narození významného moravského výtvarníka Jano Köhlera byla vydána odborná publikace, která komplexně pokrývá celou šíři jeho tvorby i technik. Kniha je dílem čtyř autorů. V Olomouci ji požehnal arcibiskup Jan Graubner.

 

Pocta Petru Ebenovi

Koncert k nedožitým devadesátým narozeninám Petra Ebena uspořádal v Ostravě spolek pro studium duchovní hudby Musica Templi. Účinkoval chrámový sbor Cantores Domini z Frýdku Místku a Ostravské zvonky.

 

Farní ples

Ples farnosti Božího milosrdenství v Košicích připravily poprvé spolu s farností církevní škola sv. košických mučedníků a sdružení Pramen milosrdenství.

 

 

Z DIÁŘE

 

Kopřivnice, 31. ledna

O lásce a jiných běsech

Přednášku O lásce a jiných běsech pořádá Katolická beseda v Kopřivnici. P. Jan Hanák se bude zabývat mnoha aktuálními otázkami, například: Má každý člověk právo na dítě, partnera a lásku?

 

Malenovice, 1. - 2. února

Církev pro mladé

Konference vedoucích církví a mládežnických aktivit se koná v Malenovicích u Frýdlantu nad Ostravicí. Tentokrát se zaměří na téma uzavřenosti církve vůči mladým z necírkevního prostředí.

 

Rožmitál pod Třemšínem, 1. - 3. února

Kurz pro kostelníky

Kurz v Rožmitále pod Třemšínem odpoví na řadu otázek liturgie, se kterými se kostelníci každodenně setkávají. Řeč bude o liturgickém prostoru, předmětech, knihách i liturgickém roku a lidech.

 

Tábor-Klokoty, 2. února

Hromniční pouť otců a matek

Hromniční pouť otců a matek v poutním kostele v Klokotech začne modlitbou růžence. Mši svatou celebruje P. Jan Böhm, který také požehná svíce. Bude i průvod a zásvětná modlitba.

 

Šternberk, 2. února

Hromniční pouť matek

Obětní svíci přinesou matky z celé republiky k soše Šternberské madony s prosbou za ochranu a dar víry pro děti a odvrácení zla od rodin. Hromniční pouti se opět zúčastní i členky Hnutí modlitby matek.

 

Moravská Ostrava, 2. února

Dvacátý farní ples

Plesu farnosti Moravská Ostrava se bude konat už po dvacáté, opět v salesiánském středisku Dona Bosca. Také tentokrát bude živá hudba, přátelské prostředí i bohatá tombola.

 

Kroměříž, 6. února

Den otevřených dveří

Na den otevřených dveří zve všechny zájemce Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži. Bude možné poznat prostředí školy, studijní podmínky, zázemí i mimoškolní aktivity.

 

Svatý Hostýn, 8. - 10. února

Blízkost Boha v Písni písní

Víkendovou duchovní obnovu s meditacemi nad texty Písně písní povede misionář, teolog a dlouholetý tlumočník otce Eliase Velly Václav Čáp. Koná se na Svatém Hostýně. 

 

 

Reportáže Rome reports:

Pope at WYD Closing Mass: If we lack love, we have nothing. God, make us fall in love!

Pope Francis has lunch with ten WYD participants from across the globe

 

 

Zpravodajské Noeviny

Aktuální zpravodajství nejen z církevního světa doplněné obrazovými reportážemi a pozvánkami na akce v následující dnech.