Zpravodajské Noeviny

Zpravodajské Noeviny: 31. 1.2019
31. 1.2019
Dobré zprávy pro všechny.

REPORTÁŽE

 

Setkání s Radou římské roty

Po návratu z Panamy se papež František setkal se členy Rady římské roty. Svou promluvu věnoval jednotě a věrnosti, které jsou nejen „dvěma opěrnými pilíři manželského kanonického práva a teologie, ale především samou podstatou Kristovy církve“.

 

Asia Bibi na svobodě

Pákistánský nejvyšší soud potvrdil osvobození Asie Bibi, která byla v roce 2010 odsouzena k trestu smrti za údajnou urážku islámského proroka Mohameda. Odmítl petici, kterou radikální islamisté požadovali, aby byla popravena.

 

Proces svatořečení rodiny Ulmových  

27. leden je dnem Památky obětí holokaustu. Svět si připomíná hrůzy spáchané v koncentračním táboře Osvětim i další genocidy v Kambodži, Rwandě, Bosně a Darfuru. V těchto souvislostech se dnes připomíná polská rodina Ulmových: Josef a Viktorie Ulmovi ukrývali ve svém malém domě osm Židů a snažili se je zachránit.

 

Otcové a děti na sněhu

Víkend nazvaný „Otcové s dětmi na sněhu“ se konal ve Staré Vodě v Jeseníkách jako druhá akce programu „Zodpovědné otcovství“. Tátům ukázal, jak zaujmout správný přístup k dětem, trávit s nimi smysluplně čas a v křesťanské výchově jim předávat jistotu blízkosti obou rodičů.

 

Výročí Univerzity Karlovy

24. ledna před 672 lety vydal papež Klement VI. bulu, která udělovala císaři Karlu IV. souhlas se založením univerzity. K připomenutí tohoto výročí byla ve staroslavném Karolinu sloužena mše svatá.

 

Švýcarsko po kolejích a v pohorkách

Švýcarsko po kolejích a v pohorkách je název inspirativního bedekru novináře Petra Čermáka. Na základě vlastních zkušeností v něm prozrazuje spoustu nápadů, jak procestovat Švýcarsko s velkou rodinou, malými dětmi a nízkými náklady.

 

Diskuze evangelických duchovních 

Jako každoročně, také v letošním roce zaplnili aulu pedagogické fakulty Univerzity Karlovy evangeličtí duchovní, organizovaní v profesním farářském svazu. Téma setkání zavedlo účastníky k otázce, zda církev opravdu slouží české společnosti.

 

Láska a milosrdenství

Světový den mládeže byl plný překvapení a mladí lidé z celého světa mohli prožít autentickou zkušenost s vírou. V průběhu setkání měl v Panamě premiéru film Láska a milosrdenství. Vytvořil ho polský režisér a producent Michal Kondrat.

 

 

Z DIÁŘE

 

Praha, 3. února

Výročí P. Josefa Štemberky

Před 150. lety se narodil poslední lidický farář P. Josef Štemberka. K výročí bude mši svatou v pražském kostele Panny Marie před Týnem celebrovat pomocný biskup Zdenek Wasserbauer.

 

Hradec Králové, 4. února

Modlitba za český národ a mír ve světě

Diecézní centrum pro seniory v Hradci Králové srdečně zve na modlitební setkání v kapli Nového Adalbertina. Za český národ a mír ve světě se mohou modlit společně s Mons. Josefem Sochou.

 

Vranov u Brna, 4. února

Nový kanovník P. Jaroslav Čupr

Novým kanovníkem Královské stoliční kapituly v Brně byl jmenován rektor kostela sv. Maří Magdaleny a biskupský sekretář Jaroslav Čupr. Slavnostní instalace bude ve Vranově u Brna.

 

Odry, 6. února

Žehnání střední školy

Nové prostory Střední pedagogické školy a střední zdravotnické školy sv. Anežky České v Odrách požehnají biskup František Václav Lobkowicz a pomocný biskup Martin David.

 

Tábor- Klokoty, 7. února

Ekologie a křesťanství

Křesťanská akademie v Táboře zve na přednášku „Ekologie a křesťanství, Nové cesty s papežem Františkem a encyklikou Laudato si“. Přednáší proděkan Katolické teologické fakulty UK Petr Štica

 

Plzeň, 8. února

Benefiční ples

Čtvrtý benefiční ples pořádá Diecézní charita Plzeň a Centrum španělské kultury a vzdělávání. V Roudné bude hrát skupina Impala. Výtěžek podpoří rozvojovou práci v Jižní Americe

 

Brno, 9. února

Pouť nemocných a zdravotníků

Pouť nemocných lidí, zdravotníků a jejich přátel se bude konat v kapli sv. Anny ve fakultní nemocnici v Brně. Mši svatou bude sloužit nemocniční kaplan P. Kryštof Javůrek.

 

Boskovice, 10. února

Výročí kardinála Tomáše Špidlíka

Koncert ke stému výročí narození kardinála Tomáše Špidlíka se bude konat v kostele sv. Jakuba staršího v Boskovicích. Účinkovat bude sbor Bacz Band. Zve  místní Orel a paní senátorka.

 

 

Reportáže Rome reports:

Pope to Apostolic Court of the Roman Rota: "Fidelity is possible"

Asia Bibi is finally free and can leave Pakistan

Entire Polish family up for beatification after hiding Jews in their home

Love and Mercy the film that reveals shocking facts about St. Faustina Kowalska

 

 

 


 

 

 

Zpravodajské Noeviny

Aktuální zpravodajství nejen z církevního světa doplněné obrazovými reportážemi a pozvánkami na akce v následující dnech.