Vatican magazine

918. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu

Jen vírou proti pronásledování

V litevském Vilniusu byl blahořečen arcibiskup Teofil Matulionis, mučedník pronásledovaný sovětským režimem. „Je symbolem muže pevné víry, který čelí útlaku,“ uvedl při té příležitosti kardinál Angelo Amato.

Zázrak přijetí

Po výzvě papeže Františka ze září 2015 našlo útočiště v italských farnostech na pět tisíc migrantů. Ve farnosti svatého Fidelia v Římě jsme se setkali s paní Nour a jejím synem Ayhamem, muslimskými uprchlíky ze Sýrie. „Našla jsem zde domov,“ říká žena.

Papež pro Jižní SúdánMinulý týden byla ve Vatikánu představena nová iniciativa Dikasteria pro integrální lidský rozvoj. Jde o pomoc zemi, ve které už několik let trpí až sedm miliónů obyvatel nemocemi, hladem, válkami a etnickým vyhlazováním

Expo, zrcadlo dějinV jednom knižním svazku je shrnuta účast Vatikánu na mezinárodních výstavách Expo, a to od té první – v Londýně roku 1851 – až po poslední v Miláně 2015. „Velkým gestem na podporu míru bylo v roce 1964 vystavení Michelangelovy Piety v New Yorku,“ zdůrazňuje kurátorka Fortiová.

Augustináni v papežově sakristii

Začínáme seriál, ve kterém představíme řády a kongregace působící ve Vatikánu. V prvním díle navštívíme papežskou sakristii, o kterou se už po staletí starají augustiniáni. Průvodcem po Apoštolském pokladu nám bude sakristán, otec Benedik.