Vatican magazine

920. díl
Týdenní zpravodajství z Vatikánu

Rio 2013, první setkání se světem

Cecilia Seppia

Před čtyřmi lety, 22. července, se papež František vydal do Brazílie na Světové dny mládeže. „Řekl mladým, aby se nebáli jít sloužit,“ vzpomíná otec Chagas (šagas) z Papežské rady pro laiky. Papež tehdy neztratil trpělivost a laskavost, ani když jeho auto obklopila mládež.

Ukrajina v papežově objetí

Alessandro Di Bussolo

Ohlédneme se za návštěvou kardinála Leonarda Sandriho na Ukrajině. Byl vyslancem Svatého otce v zemi, jejíž východní část se dodnes nevymanila z občanské války. „Ukrajinci mají silnou víru, ale potřebují také naši podporu a projekty, které zajistí práci pro mladé,“ uvádí kardinál.

Jubilea, cesty k odpuštění

Andrea Mazzuca

Archivní záběry ze Svatých roků minulých staletí a také animované sekvence nabízí nový dokumentární film o více než sedm set let staré tradici jubilejního putování. „Svatý rok milosrdenství byl Jubileem Druhého vatikánského koncilu,“ poznamenává spisovatel Roncalli (ronkali).

Povolány sloužit kráse

Benedetta Capelli

Náš cyklus, ve kterém představujeme řády a kongregace působící ve Vatikánu, pokračuje návštěvou u sester františkánek – misionářek Panny Marie, které pomáhají v restaurátorské laboratoři gobelínů a textilií ve Vatikánských muzeích. I tato umělecká díla jsou katechezí, říká jedna ze sester.