I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Szidi Tobias & band

Hudba - ostatní

Premiéra: 5.9.2016

Výroba: 2016

    Szidi Tobias - herečka bratislavského Divadla Astorka Korzo 90 a zpěvačka se sugestivním zakouřeným hlasem dokazuje, co všechno pro ni představuje dušezpytný šanson: vyznání, terapii na smutek i radost z obyčejnosti a poezii odkoukanou od života; slova, do kterých se s každým poslechem máte víc a víc chuť stulit. Vedle skvělé kapely ji stojí po boku skladatel Milan Vyskočko Vyskočáni, který do šansonových skladeb otiskl stopy slovenské a maďarské lidové hudby.
    Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou jsou neobyčejným hudebním festivalem. Trvají 8 dní, které mnozí návštěvníci stráví jako své skutečné hudební, výtvarné, taneční prázdniny, ve kterých mohou být aktivními i pasivními účastníky. Jsou obklopeni nádherným prostředím náměšťského renesančního zámku, zámeckého parku, přilehlým okolím řeky Oslavy ve městě i mimo něj.

Každý večerní hudební program festivalu má své téma, svou dramaturgii, která je žánrově neohraničena - etnická a lidová hudba, jazz, rock, folk, vážná hudba. Pro přijíždějící hudebníky je festival často inspirací k netradičnímu speciálnímu koncertu - není neobvyklé, že zůstanou i několik dní, i když pak jen v roli posluchačů či účastníků dílen.

Festival nejsou jen večerní koncerty na zámeckém nádvoří. Během dnů festivalu probíhá řada dílen - můžete se např. naučit základům hry na nějaký zajímavý hudební nástroj, zahrát si a popovídat s muzikanty, kteří večer předtím nadchli zámecké nádvoří, vytvořit si své kresby, malby, sítotisky, objekty, psát své texty a poesii. Několik hodin odpoledne patří pravidelně tzv. Open scéně: zajímavá, méně známá, hudební seskupení vystupují v kapli sv. Anny ve Špitálku. A v noci hudebně ožívá nejen festivalový kemp, ale často i další místa v Náměšti.Hudba - ostatní

Premiéra: 5.9.2016

Výroba: 2016