I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

7. 5. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 7.5.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE


Přivítání papeže v Bulharsku

Po oficiálním přivítání v Bulharsku zdravili papeže Františka velmi srdečně lidé v ulicích Sofie. Posledním bodem prvního dne návštěvy římského biskupa v Bulharsku byla liturgie třetí neděle velikonoční na náměstí kněze Alexandra I. v centru hlavního města.


Otevřené brány

Slavnostním koncertem studentů Vejvanovského Konzervatoře a žáků základní umělecké školy v kostele sv. Mořice v Kroměříži byla zahájena nová sezóna projektu „Otevřené brány“. Spolupracují v něm obce, farnosti, evangelické církve, olomoucké arcibiskupství a Zlínský kraj.


Pěší pouť do Mikulova

Letošní velikonoční pěší pouť po moravské větvi svatojakubské stezky skončila na Svatém kopečku nad Mikulovem. Trasu dlouhou dvě stě šedesát kilometrů z Opavy přes Olomouc a Brno do Mikulova zvládli poutníci na sluníčku i v dešti za deset dnů.


Dveře kostela s hlaholicí

Nové dveře kostela svatých Cyrila a Metoděje v Bílovicích nad Svitavou požehnal olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Jedenáct set padesát let po smrti svatého Cyrila je nově zdobí staroslovanské písmo hlaholice.


Otevřené chrámy

Třetí ročník projektu Otevřené chrámy nabízí od začátku května až do konce října k návštěvě třicet kostelů a tři kostelní věže v Moravskoslezském kraji. Na příchod mnoha návštěvníků se připravují i v dřevěném kostele svatého Antonína Paduánského na beskydské hoře Prašivá.


Demonstrace v Ostravě

V Praze, Brně a Ostravě se konaly protivládní demonstrace.

Z DIÁŘE


Kroměříž, 8. května

Benefiční koncert

Výtěžek benefičního koncertu arcibiskupského gymnázia v Kroměříži podpoří generální opravu varhan ve školní kapli. V koncertu vystoupí smíšený pěvecký sbor AVE.


Stěbořice, 8. května

Memoriál otce Jožky

Šestý ročník Memoriálu otce Jožky se koná ve Stěbořicích. Program vzpomínkového dne zahájí mše svatá, na běžecký závod naváže koncert Simy Martausové a Pavla Helana.


Postoloprty, 10. května

Koncert souboru Anonym

Koncert chomutovského vokálního souboru Anonym se uskuteční v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Postoloprtech. Soubor řídí a na varhany hraje Michal Novenko.

Rožmitál pod Třemšínem, 10. května

Festival Jakuba Jana Ryby

V rámci Festivalu Jakuba Jana Ryby v Rožmitále bude požehnán kříž na místě, kde byl původně pohřben. Mše svatá za něj bude v kostele Povýšení sv. Kříže stejně jako koncert z jeho díla.


Polná, 11. května

20 let od smrti MUDr. Zdeňka Hejla

Lékař a bioklimatolog Zdeněk Hejl je zakladatelem Hnutí Pro život v České republice. Mši svatou v Polné, kde se narodil a je také pohřben, bude celebrovat kardinál Dominik Duka.


Poříčí nad Sázavou, 11. května

Pouť k hrobu Dr. Františka Noska

František Nosek byl františkánský terciář, významný předválečný katolický politik a národohospodář. Mši svatou za něj bude v Poříčí nad Sázavou celebrovat biskup Zdenek Wasserbauer.


Klokoty, 11. – 18. května

Festival víry

Součástí Festivalu víry v Klokotech bude večer chval, koncert chrámového sboru, kurz víry i divadelní představení. Mši svatou s vysláním misionářů bude celebrovat biskup Pavel Posád.


Pardubice, 11. května

Salesiánský festival

Festival se mší svatou, tvořivými workshopy, sportovními aktivitami, přátelskou atmosférou a skákacím hradem pořádají salesiáni v Pardubicích.
Reportáže Rome reports:

Pope in Mass in Bulgaria: God calls, surprises and loves everyone


Zpravodajství

Premiéra: 7.5.2019

Výroba: 2019