I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

23. 5. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 23.5.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE

 

Před papežskou návštěvou Rumunska

Papež |František navštíví ve dnech 31. května až 2. června Rumunsko. Účelem cesty je podpora vztahů s pravoslavím a setkání s katolíky  latinského, byzantského a arménského ritu.

 

Transparentnost vatikánských financí nadále roste

Výroční zpráva za loňský rok vykazuje stále nižší počet podezřelých transakcí ve Vatikánské bance a dalších institucích Apoštolského stolce.

 

Sarkandrovská pouť

O víkendu se konal již třetí roční Sarkandrovské poutě z Holešova na Svatý Hostýn. Pouť vede po historické poutní trase, po které kdysi sv. Jan Sarkandr jako holešovský farář na Sv. Hostýn chodil a jiné k tomu nabádal.

 

Nové poutní centrum V Obišovcích

Na poutním místě v Obišovcích vyroste poutní centrum blahoslavené Anky Kolesárové. Poutníci z různých koutů Slovenska tak získají možnost k občerstvení a ubytování.

 

Kavárna Pro Radost

Zatímco se nedávno někteří klienti střediska Radost Charity Opava utkali s basketbalovým týmem trenéra Petra Czudka, jiné chytla za srdce příprava kávy a obsluha v nově zřízené kavárně Pro Radost v opavském obchodním centru Silesia.

 

25 let Centra naděje a pomoci

Centrum naděje a pomoci, které se věnuje problémům a jejich předcházení při těhotenství, mateřství a rodičovství si letos připomíná již 25 let svého působení. Ve středu proběhl v Brně den otevřených dveří. 

 

Výstava Tělo a slovo

Od začátku května až do poloviny června probíhá v pražském kostele U Martina ve Zdi výstava české malířky, žijící v Torontu, Marie Gabánkové. Každý všední den od patnácti do sedmnácti hodin a při Noci kostelů se mohou návštěvníci potkat s výběrem jejích figurálních a portrétních obrazů.

 


 Z DIÁŘE

 

Hořice, 25. května až 6. června

Hořické pašijové hry

Již více než 200 let jsou Hořice na Šumavě dějištěm jedinečného pašijového divadla, jednoho z nejstarších v Evropě. Přijďte s námi zažít dávný příběh, jehož poselství osloví i dnes. 

 

Šlapanov u Havlíčkova Brodu, 26. května

Benefiční koncert

Srdečně zveme na benefiční koncert Sboru AVE, z Biskupského gymnázia Kroměříž. Výtěžek koncertu je určen na opravu kostela svatých Petra a Pavla. Připravuje se rekonstrukce shnilého krovu. 

 

Praha, 28. května

Kolokvium o pastorální teologii

Katedra pastorálních oborů a právních věd Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy Vás zve na odborné kolokvium "Výzvy pastorální teologii" k jubileu kněze Aleše Opatrného.

 

Kroměříž, 29. května

Krása na prodej…

O estetické chirurgii z pohledu historie, antropologie a etiky bude v Kroměříži

přednášet páter Jan Polák z  teologické fakulty v Olomouci. V kostele sv. Jana Křtitele bude sloužit studentskou mši svatou.

 

Mladá Vožice , Svatá Hora, 30. května – 2. června

Pěší pouť na Svatou Horu

Potřetí se vydáme po vzoru našich předků na pěší duchovní pouť k Panně Marii Svatohorské. Po cestě budeme zpívat, modlit se. Na poutní místo poneseme své prosby i prosby našich blízkých a farníků.

 

Milevsko, 31. května

Poutní slavnost Panny Marie

Komunita premonstrátů v Milevsku Vás srdečně zve na poutní slavnost Navštívení Panny Marie. V klášterní bazilice se bude konat poutní mše svatá, celebruje strahovský opat Petr Janáček, O.Praem.

 

Prachatice, 31. května

Duch Svatý a my

Srdečně zveme na večer s karmelitánem Vojtěchem Kodetem, OCarm. na téma: Duch svatý a my. Host bude celebrovat mši svatou v kostele sv. Jakuba. Následovat  bude přednáška a zahájí svatodušní novénu.

 

Velehrad, 31. května a 1. června

Oživit misijní poslání

Ve dvou termínech se na Velehradě uskuteční setkání s cílem oživení misijního poslání. Program zahájí mše svatá, přednášku bude mít P. Josef Mikulášek. Bude i praktická část pro práci s dětmi.

 

 

 

Reportáže Rome reports:

Pope Francis will find a very different Romania from the one John Paul II saw in 1999  

Vatican shows progress in fight against money laundering

 

 

Zpravodajství

Premiéra: 23.5.2019

Výroba: 2019