I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

30. 5. 2019

Zpravodajství

Premiéra: 30.5.2019

Výroba: 2019

REPORTÁŽE


Výročí svatořečení Jana Pavla II.

Před pěti lety byli v Římě svatořečeni Jan Pavel II. a Jan XXIII. Aby se mohly velké slavnosti zúčastnit, spaly tehdy v římských ulicích poblíž Vatikánu desetitisíce poutníků.


Národní pochod pro život a rodinu

Národní pochod pro život a rodinu letos podpořil požadavek využití evropských fondů na podporu rodin, které mají odvahu mít tři a více dětí. Celodenní akce začala mší svatou v pražské katedrále a pokračovala pestrým programem na Klárově.


Velikonoční putování

Velikonoční putování začalo v Opavě před kostelem svatého Ducha. Nejmladšímu poutníkovi je šest roků, nejstarší je sedmdesátník. Tuto pouť po moravské větvi svatojakubské cesty zorganizoval Petr Hirsch už po páté.


Pouť moravských matic na Svatém Hostýně

Šestá pouť moravských matic se konala na Svatém Hostýně za účasti zástupců Matice velehradské, svatokopecké, zašovské, svatoantonínské, radhošťské, cyrilometodějské a domácí svatohostýnské. Po mši svaté a požehnání následovala přednáška v Jurkovičově sále a koncert dětí.


Poutní slavnost v Košicích

Za účasti věřících z různých koutů Slovenska se konala poutní slavnost ve svatyni Božího milosrdenství v Košicích. Hlavním celebrantem mše svaté byl rožňavský biskup Stanislav Stolárik.


Poutní areál v Horní Polici

Poutní areál v Horní Polici se stal národní kulturní památkou. V současnosti prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která mu má vrátit původní nádheru kdysi nejnavštěvovanějšího duchovního centra českého severu. Komplexnost oprav je s většinou obdobných projektů nesrovnatelná.


Od zrníčka ke chlebíčku

Před padesáti lety 28. dubna byl jmenován Štěpán Trochta kardinálem. Rodáci z Francovy Lhoty na něho nezapomínají a jeho odkaz předávají stále dál. Jednou z mnoha akcí je například program pro děti nazvaný Od zrníčka ke chlebíčku.

Z DIÁŘE


Tábor, 1. května

Znovuotevření kostela Proměnění Páně

Na hoře Tábor bude slavnostně znovuotevřen kostel Proměnění Páně s poděkováním za dokončení hlavních oprav. Mši svatou bude celebrovat biskup Vlastimil Kročil za doprovodu chrámového sboru .


Holostřevy u Tachova, 1. května

Fénix - brigáda pro mládež

První z brigád zaměřených na obnovu konkrétních staveb, většinou sakrálních, v plzeňské diecézi se uskuteční v Holostřevech. Je určená pro mládež starší sedmnácti let.


Vranov nad Dyjí, 1. května

Pěší pouť mužů

Dvanáctá pěší pouť mužů k jejich patronovi svatému Josefovi začne u kostela ve Vranově nad Dyjí. Pětadvacetikilometrové putování zakončí mše svatá v Jevišovicích.


Brno, 1. května

Výročí narození Marie Restituty Kafkové

125 let od narození blahoslavené sestry Marie Restituty Kafkové připomene děkovná mše svatá v duchovním centru v Brně-Lesné. Hlavním celebrantem bude opat Marian Kosík.


Ostrava, 1. května

Nejtvrdší hasič přežije

Až stovka hasičů z našich sborů a Slovenska, Polska i dalších se utká v letošním adrenalinovém zdolávání Boltovy věže v Dolní oblasti Vítkovic. Připraven je i bohatý doprovodný program.


Broumov, 1. května

Za poklady Broumovska

Letní festival klasické hudby Za poklady Broumovska začne symbolicky benefičním koncertem na jeho podporu. V broumovském klášteře bude účinkovat zpěvačka Dasha a Epoque Quartet.


Praha, od 1. května

Otevření Svatomikulášské zvonice

Svatomikulášská městská zvonice na Malostranském náměstí v Praze bude po rekonstrukci znovu otevřena návštěvníkům. Část její stálé výstavní expozice je věnována Pražskému povstání.


Kromeříž, 2. května

Zahájení projektu Otevřené brány

Letošní Otevřené brány zahájí koncert v Kroměříži. Vystoupí žáci a učitelé tamní konzervatoře a základní umělecké školy. Od května do září se veřejnosti otevřou sakrální stavby Zlínského kraje.
Reportáže Rome reports:

Five years since John Paul II canonization

Zpravodajství

Premiéra: 30.5.2019

Výroba: 2019